Теми статей
Обрати теми

Увага! Військовий збір у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ

Філіповських Надія, заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Чи потрібно показувати в рядку «Військовий збір» розділу II ф. № 1ДФ в загальній сумі нарахованого та виплаченого доходу виплати, з яких військовий збір не утримується?

Військовий збір (далі — ВЗ) установлено тимчасово, до набуття чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Об’єктом обкладення ВЗ є доходи, визначені ст. 163 ПКУ. При цьому звільнені від обкладення ВЗ виплати, які згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не обкладаються ПДФО або оподатковуються за нульовою ставкою). Виняток — доходи, зазначені в  пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ПКУ. Вони включаються до бази обкладення ВЗ і з них утримується ВЗ за ставкою 1,5 %.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір з суми такого доходу за його рахунок ( п.п. 168.1.1 ПКУ).

Якщо дохід нараховано, але не виплачено, ВЗ необхідно перерахувати до бюджету у строки, установлені законодавством для місячного податкового періоду ( п.п. 168.1.5 ПКУ).

З ВЗ податкові агенти звітують, заповнюючи рядок «Військовий збір» розділу II Податкового розрахунку за ф. № 1ДФ. Згідно з  п. 3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4, в цьому рядку відображаються:

загальна сума нарахованого доходу;

• загальна сума виплаченого доходу;

• загальна сума нарахованого ВЗ;

• загальна сума перерахованого до бюджету ВЗ.

Відомості про фізичну особу — платника податків, якій нараховано оподатковувані ВЗ доходи, не зазначаються.

Таким чином, у рядку «Військовий збір» розділу II Податкового розрахунку за ф. № 1ДФ необхідно відображати всі доходи, як ті, що обкладаються, так і ті, що не обкладаються ВЗ.

Примітка редакції

Незважаючи на те що Порядок заповнення ф. № 1ДФ не змінювався з моменту свого затвердження, а точніше з 13.01.15 р., податківці раптом вирішили змінити правила заповнен­ня рядка «Військовий збір» розділу II ф. № 1ДФ. Нагадаємо: раніше вони стверджували, що в цьому рядку потрібно відображати тільки ті доходи фізосіб, з яких утримується ВЗ. Відповідне роз’яснення було представлено в категорії 103.25 ЗІР ДФСУ.

Проте тепер у рядку «Військовий збір» вони пропонують зазначати всі доходи, нараховані у звітному кварталі, а не тільки ті, що обкладають ВЗ. Зазначене вище роз’яснення переведене в ЗІР ДФСУ до розряду нечинних.

Чому так сталося? Не гадатимемо. Сьогоднішні роз’яснення побудовано на аналізі першого рядка абз. 4 п. 3.11 Порядку заповнення з подання ф. № 1ДФ, де зазначено, що в рядку «Військовий збір» відображається загальна сума нарахованого доходу. Проте другий рядок цього абзацу свідчить на користь первинної версії. У ній ідеться про доходи, з яких утримується військовий збір.

Але зрозуміло, що бухгалтеру, який прочитав це роз’яснення, зараз не до буквоїдства. Чи буде штраф згідно зі ст. 119 ПКУ за заниження нарахованого/виплаченого доходу за рядком з військовим збором? — ось що його хвилює передусім. На нашу думку, штрафу тут бути не повинно, адже недостовірні відомості про нарахований дохід не призвели до зменшення чи збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або зміни платника податків.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі