(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 12
  • № 10-11
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/17
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2016/№ 13

«Нульові» декларації: Подавати чи ні? — питання століття

Лист ДФСУ від 01.02.16 р. № 1987/6/99-99-19-01-01-15

Ще Закон про податкову реформу від 28.12.14 р. № 71-VIII визначив, що платник зобов’язаний подавати податкові декларації за кожний звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або за наявності показників, що підлягають декларуванню ( п. 49.2 ПКУ). Виняток — платники, у яких є діючі (у тому числі припинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією. Вони повинні подавати звітність незалежно від того, здійснювали чи ні госпдіяльність у звітному періоді ( п. 49.21 ПКУ). Якщо у контролерів з’явиться інформація про те, що платник, який не відзвітував, таки працював, то це може стати приводом для документальної позапланової перевірки ( п.п. 78.1.2 ПКУ).

Проте у листі, що коментується, контролери дійшли висновку, що єдиноподатники групи 3 навіть за відсутності доходу і відповідно об’єкта оподаткування однаково повинні подавати декларацію.

А все тому, що обсяг доходу — один з головних орієнтирів для надання права суб’єкту господарювання працювати на спрощеній системі. Такої ж позиції податківці дотримувалися у консультації з категорії 107.08 ЗІР ДФСУ.

Для прибутківців вердикт аналогічний, але аргумент інший: за наявності будь-яких показників, які потребують декларування (у тому числі нульових показників або тих, що підлягають відображенню у фінзвітності, яка подається разом із деклара­цією), зобов’язані подавати податкову декларацію та форми фінзвітності.

Кому пощастило, так це платникам ПДВ: якщо діяльність не проводилася, але є суми від’ємного значення, що відображаються в декларації, то подавати звітність потрібно. Якщо ж сум від’ємного значення немає, то ПДВ-декларацію не подаємо (консультація з категорії 101.19 ЗІР ДФСУ).

нульова декларація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті