Відрахування за дні відпустки у разі звільнення

В обраному У обране
Друк
Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Бухгалтерський тиждень Березень, 2016/№ 13
Ситуація: працівниця звільняється з основного місця роботи 16.03.16 р. При проведенні остаточного розрахунку було виявлено, що вона надмірно використала 10 календарних днів щорічної основної відпустки. У цій відпустці вона була з 14.12.15 р. по 08.01.16 р. Сума відпускних за невідпрацьовані дні відпустки становить 1700,00 грн. Як такі суми відобразити у Звіті з ЄСВ?

Згідно зі ст. 22 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР у разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже отримав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості роботодавець здійснює відрахування із заробітної плати за дні відпустки, які були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

Механізм заповнення форми № Д4 наведено у  Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі — Порядок № 435).

Пункт 9 розд. IV цього Порядку дозволяє вносити від’ємні значення сум нарахованої заробітної плати (доходу) тільки при відображенні:

• сум перерахунку заробітку, що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомог у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;

сторнованих сум відпускних, допомоги з тимчасової непраце­здатності та у зв’язку з вагітністю та пологами.

Суму сторнованих відпускних, які були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року, у таблиці 6 Звіту за формою № Д4 зазначають окремо від заробітної плати поточного місяця. При цьому проставляють:

• у гр. 10 — код типу нарахувань «10»;

• у гр. 11 — місяць, за який було проведено нарахування відпускних;

• у гр. 15 — кількість днів відпустки, за які проводяться відрахування, зі знаком «мінус»;

• у гр. 17 і 18 — суму відпускних також зі знаком «мінус»;

• у гр. 20 — суму утриманого ЄСВ зі знаком «мінус», якщо надміру використані дні щорічної відпустки припадають на період до 01.01.16 р.;

• у гр. 21 — суму нарахованого ЄСВ зі знаком «мінус» за ставкою, що діяла на момент нарахування відпускних, які зараз сторнуються.

Використовуючи умови запитання, припустимо, що підприємство нараховує відпускні окремо за кожний місяць, на який припадає відпустка. Сума відпускних за дні відпустки:

• у грудні 2015 року, які було надано у рахунок невідпрацьованої частини робочого року, — 680,00 грн. (ЄСВ у частині нарахувань (ставка 37,26 %) — 253,37 грн., ЄСВ у частині утримань — 24,48 грн.);

• у січні 2016 року — 1020,00 грн. (ЄСВ у частині нарахувань (ставка 22 %) — 224,40 грн. «Утримань» немає).

Сума заробітної плати, нарахованої за фактично відпрацьовані дні березня, — 2500,00 грн. (ЄСВ у частині нарахувань — 550,00 грн.).

Наведемо фрагменти таблиць 5 і 6 Звіту за формою № Д4 за березень 2016 року (див. рис. 1), а потім — фрагмент таблиці 1 цього Звіту (див. рис. 2 на с. 46).

Рис. 1. Фрагменти таблиць 5 і 6 Звіту за формою № Д4

Рис. 2. Фрагмент таблиці 1 Звіту за формою № Д4

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити