(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 18-19
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/32
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2016/№ 20

Строк давності 1095 днів: для яких розрахунків коригувань застосовувати

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 28.04.16 р. № 9957/10/26-15-12-01-18

У листі, що коментується, податківці розглянули особливості застосування строку давності до розрахунків коригування (РК).

І відразу вказали на те, що РК складається у двох випадках (п. 192.1 ПКУ):

• у разі зміни умов договору (повернення товарів/послуг/передоплати, зміни їх ціни, номенклатури);

• з метою виправлення помилок, допущених у податковій накладній (ПН).

Нагадаємо: раніше податківці наполягали, що проведення ПДВ-коригування (складання РК) можливе тільки у межах строку давності — 1095 днів. Наприклад, якщо повернення товарів / зміна суми компенсації відбувалися після 1095 днів, то:

• продавець втрачав право зменшити податкові зобов’язання (ПЗ). Хоча при цьому вони зобов’язували покупця відкоригувати податковий кредит (ПК) (категорія 101.07 ЗІР ДФСУ, втратила силу);

• постачальник і покупець не могли відкоригувати ПЗ і ПК. При цьому контролери вимагали проводити повернення як постачання товару з випискою ПН і нарахуванням ПЗ (категорія 101.14 ЗІР ДФСУ, втратила силу).

Проте такі вимоги були необґрунтованими, оскільки строк, встановлений у п. 102.1 ПКУ, жодним чином не стосується повернення товарів/передоплат. Підтверджувала це і судова практика (ухвали ВАдСУ від 02.06.14 р. № К/800/17020/14, від 04.11.15 р. № К/800/49258/14, від 18.02.16 р. № К/800/11558/13).

І тільки сьогодні такого самого висновку дійшли і фіскали. У листі, що коментується, вони заявили: так, ПКУ встановлює строк давності для складання РК. Але! Тільки для тих із них, які виписані з метою виправлення помилок у ПН.

При складанні РК унаслідок зміни умов договору, строк давності, визначений ст. 102 ПКУ, не застосовується!

строк давності, розрахунок коригування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті