Паливний акциз: «надлишкове» пальне доведеться оподатковувати

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Травень, 2016/№ 22

І знову про паливний акциз. У цьому листі ДФСУ цілком правильно зауважила: якщо особа реалізує пальне в обсягах, що не перевищують обсяги імпортованого, або виробленого (з яких сплачений акцизний податок), або отриманого від інших платників податків пального, то об’єкта оподаткування паливним акцизом не виникає. А далі податківці підкреслили: коли обсяг реалізованого пального (за кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД) перевищує обсяги отриманого від інших платників /імпортованого / виробленого, то така особа є виробником пального і повинна нарахувати та сплатити податкові зобов’язання з акцизного податку.

Тут, мабуть, фіскали дещо переборщили. Чому відразу «виробник»? Хоча у особи і виникає обов’язок сплатити паливний акциз, «виробником» його можна назвати хіба що умовно. Та й надлишки пального можуть з’явитися з різних причин. Наприклад, через неточність в оформленні документів. Проте в одному податківці мають рацію: об’єкт обподаткування паливним акцизом може виникнути в результаті пересортиці.

Також контролери пояснили: у разі коли реєстраційний обсяг пального менше обсягу в акцизній накладній та/або розрахунку коригування, які слід зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних, платник зобов’язаний перерахувати на електронний рахунок суму паливного акцизу за відповідний обсяг реалізованого пального. Пам’ятайте: суму необхідно розраховувати за ставками, передбаченими п.п. 215.3.4 ПКУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити