Новий Звіт з ЄСВ: «оглядовий політ» над формою та Порядком Наказ Мінфіну України від 11.04.16 р. № 441 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»
Вища освіта для молоді із зони АТО Законодавці наразі перейнялися можливістю молоді з Донецької і Луганської областей отримати повну середню та вищу освіту. Для цього створюються додаткові можливості прийняття на навчання до вищих навчальних закладів (ВНЗ), проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ВНО) і отримання атестату про повну загальну середню освіту для осіб, місцем проживання яких є територія проведення АТО (на період її проведення).
Курси водіїв: оновлені вимоги до учителів З’явилися оновлені Вимоги до закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, та кваліфікаційних вимог до спеціалістів, які здійснюють таку підготовку. Вони майже повністю повторюють колишні Вимоги. Щоправда, є деякі сучасні поправки. Так, серед додаткових об’єктів матеріально-технічної бази додали мультимедійні засоби візуалізації навчального матеріалу, Інтернет.
Нові форми документів на отримання акцизних марок Мінфін перезатвердив форми документів на замовлення та виготовлення марок акцизного податку. Уся справа у тому, що їх попередники затверджені наказом Міндоходів, тоді як його повноваження давно перейшли Мінфіну.
Алкогольно-тютюнова звітність для роздробу: скасують чи ні? На початку року Мінфін своїм наказом від 11.02.16 р. № 49 затвердив давно обіцяну звітність щодо обсягів реалізованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів у роздрібній мережі («БТ», 2016, № 12, с. 4).
Відходи виробництва: відображаємо в обліку Виробництв, які можуть похвалитися безвідходністю, дуже мало. Тим, хто не є таким щасливчиком, доводиться вести облік відходів, який зазвичай викликає чимало запитань. Адже відходи бувають різними, і облік їх відрізняється. Про це і поговоримо у статті.
Мінбаза ПДВ для товарів: важливі моменти Після того як 01.01.15 р. законодавці встановили мінімальну планку для бази обкладення ПДВ, найбільші проблеми були пов’язані з визначенням мінімальної межі для самостійно виготовлених товарів/послуг. У результаті про товари незаслужено забули. Однак і для них є деякі особливості, які не можна залишати поза увагою. Крім того, досі існує невизначеність у виборі підходу до встановлення такої межі для товарів. Заповнити ці прогалини допоможе наша стаття.
Оренда нерухомості: чи нараховувати ПДВ на компенсацію витрат? Останнім часом податківці видали декілька лояльних роз’яснень з приводу обкладення ПДВ компенсації орендарем витрат орендодавця на утримання нерухомості, переданої в оренду (комунальних послуг, витрат на сплату земельного податку та податку на нерухомість). Про те, чи можна безперешкодно користуватися цими роз’ясненнями, поговоримо далі.
Житлові субсидії: отримуємо з урахуванням оновлень Тарифи на комунальні послуги ростуть як на дріжджах. Паралельно існують житлові субсидії, які багато хто вправно використовує для боротьби з «оброком» комунальників. Причому Кабмін постійно «шаманить» над правилами розрахунку та надання субсидій: щось додає, щось видаляє. Останній раз (і вважаємо, це не кінець) поправки внесені постановою КМУ від 27.04.16 р. № 319 (про них ви довідалися з «БТ», 2016, № 20, с. 9). Як же стоять справи в цій сфері сьогодні? Про це розповість наш матеріал.
Розрахунок декретних у прикладах «Теорія без практики мертва, практика без теорії — сліпа» О. В. Суворов
Щоб до кінця розібратися зі складними законодавчими схемами, потрібно зануритися у практичний вир з головою і відчути кожну дрібницю. Теорію надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, а також обчислення допомоги ви вивчили в минулому випуску журналу. Тепер справа за практикою. Найпоширеніші ситуації з розрахунку декретних пройдемо з вами разом крок за кроком. Адже людина пізнається у дрібницях, а теорія — у прикладах!
Коли підприємець хоче у відпустку Сонечко, зелена травичка і спів пташок за вікном… І все частіше ми замислюємося про відпочинок. Нехай не на Багамах, нехай на дачі із шашличками, але організм вимагає ВІДПУСТКУ! А чи можуть піти у відпустку трудяжки-підприємці? Так, можуть. А як же з податками за період нероботи у відпустці? Усе залежить від того, на якій системі працює підприємець, а в єдиноподатників — ще й від того, до якої групи вони належать. Отже, якщо у відпустку хоче…
Прозріння податківців: стара Книга обліку доходів за новими правилами Нова форма Книги обліку доходів / доходів та витрат (далі — Книга) для ППЄПів з’явилася майже рік тому (28.07.15 р.). Але до сьогодні вона є не в усіх. Адже тим, у кого на 28.07.15 р. уже була на руках зареєстрована Книга (зрозуміло, стара її форма), дозволили вести облік у старій Книзі — доти, доки вона не закінчиться. Запитання було лише в тому, яких правил при цьому слід дотримуватися (якщо ППЄП веде облік у старій Книзі): старих чи нових? Через рік податківці таки надали правильну відповідь…
Експорт у додатку Д5: йому там робити нічого Чи потрібно експортні операції, відображені в рядку 2 декларації з ПДВ, показувати в рядку «300000000000» таблиці 1 додатка Д5 (програмне забезпечення такий додаток не пропускає!)?
Заповнюємо додаток 1 до податкової накладної Який порядок заповнення додатка 1 до податкової накладної (ПН) у разі часткової поставки товарів/послуг (отримання попередньої (авансової) оплати), що не містять відокремленої вартості?
Особливості заповнення декларації з екоподатку Як заповнити ряд. 1.1, 1.2 та код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ у декларації з екоподатку, у тому числі у разі подання копії декларації в електронному вигляді за основним місцем обліку?
ППЄП-комісіонер «на продаж» і загроза РРО Підприємець на єдиному податку третьої групи торгує товаром комітента за договором комісії. Чи обов’язково цьому комісіонеру застосовувати РРО?
Страховий стаж за 12 місяців: нюанси розрахунку Працівниця надала лікарняний лист з тимчасової непрацездатності, відкритий 19.04.16 р. Стаж роботи на цьому підприємстві — 12 років. З 1 липня 2015 року за домовленістю сторін вона переведена на неповний робочий день (2 години на день при 8-годинному робочому дні). Як розрахувати її страховий стаж за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку?