(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 48
 • № 47
 • № 46
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
8/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2016/№ 45

Міноборони: особливий період та кризова ситуація є

http://tinyurl.com/y4tnm6uv
Листи Міноборони від 18.10.16 р. № 322/2/6917 і від 20.10.16 р. № 316/1/906

Ви добре знаєте, що чинне законодавство передбачає гарантії щодо збереження місця роботи, посади та середнього заробітку за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, яка загрожує національній безпеці (див. ст. 119 КЗпП).

У загальному випадку такі гарантії збережуться за ними до закінчення особливого періоду або до дня їх фактичної демобілізації.

Таким чином, роботодавець для дотримання «гарантійних» вимог ст. 119 КЗпП щодо всіх «солдатів підприємства» повинен знати, чи діє нині особливий період, а щодо солдатів-контрактників — чи існує кризова ситуація, яка загрожує національній безпеці України.

Визначення особливого періоду наведено в законах України «Про оборону України» від 06.12.91 р. № 1932-XII та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.93 р. № 3543-XII (далі — Закон № 3543). Під ним слід розуміти період, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців щодо прихованої мобілізації або з моменту запровадження воєнного стану в Україні чи в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відновлювальний період після закінчення воєнних дій.

Воєнного часу та воєнних дій в Україні офіційно поки немає. Останніх мобілізованих обіцяли демобілізувати до кінця жовтня 2016 року відповідно до Указу Президента України від 26.09.16 р. № 411/2016 // «БТ», 2016, № 40, с. 6. Що з особливим періодом? Він закінчився чи продовжує діяти?

І знов-таки є запитання щодо кризової ситуації: чи виникла вона і чи загрожує національній безпеці?

За роз’ясненнями ми звернулися до Міноборони.

Що нам відповіли? І особливий період, і кризова ситуація на сьогодні є!

Отже, й надалі за працівниками підприємства, які призвані на строкову військову службу або поступили на військову службу за контрактом, роботодавець зобов’язаний зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток до закінчення особливого періоду або до дня їх фактичної демобілізації.

Щоправда, поки неясно, з якими саме подіями (юридичними фактами) пов’язане закінчення особливого періоду… Причому відповіді на це запитання, на жаль, не знає і Міноборони, зазначаючи в одному з листів, які коментуються, що Закон № 3543 не встановлює чіткого порядку припинення особливого періоду.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
особливий період, кризова ситуація, збереження місця роботи, збереження середньої зарплати, збереження посади, строкова військова служба, військова служба за контрактом, гарантії додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті