Теми статей
Обрати теми

Міноборони: особливий період та кризова ситуація є

Децюра Сергій, Бобро Анатолій, Ушакова Лілія
Листи Міноборони від 18.10.16 р. № 322/2/6917 і від 20.10.16 р. № 316/1/906

Ви добре знаєте, що чинне законодавство передбачає гарантії щодо збереження місця роботи, посади та середнього заробітку за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, яка загрожує національній безпеці (див. ст. 119 КЗпП).

У загальному випадку такі гарантії збережуться за ними до закінчення особливого періоду або до дня їх фактичної демобілізації.

Таким чином, роботодавець для дотримання «гарантійних» вимог ст. 119 КЗпП щодо всіх «солдатів підприємства» повинен знати, чи діє нині особливий період, а щодо солдатів-контрактників — чи існує кризова ситуація, яка загрожує національній безпеці України.

Визначення особливого періоду наведено в законах України «Про оборону України» від 06.12.91 р. № 1932-XII та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.93 р. № 3543-XII (далі — Закон № 3543). Під ним слід розуміти період, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців щодо прихованої мобілізації або з моменту запровадження воєнного стану в Україні чи в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відновлювальний період після закінчення воєнних дій.

Воєнного часу та воєнних дій в Україні офіційно поки немає. Останніх мобілізованих обіцяли демобілізувати до кінця жовтня 2016 року відповідно до Указу Президента України від 26.09.16 р. № 411/2016 // «БТ», 2016, № 40, с. 6. Що з особливим періодом? Він закінчився чи продовжує діяти?

І знов-таки є запитання щодо кризової ситуації: чи виникла вона і чи загрожує національній безпеці?

За роз’ясненнями ми звернулися до Міноборони.

Що нам відповіли? І особливий період, і кризова ситуація на сьогодні є!

Отже, й надалі за працівниками підприємства, які призвані на строкову військову службу або поступили на військову службу за контрактом, роботодавець зобов’язаний зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток до закінчення особливого періоду або до дня їх фактичної демобілізації.

Щоправда, поки неясно, з якими саме подіями (юридичними фактами) пов’язане закінчення особливого періоду… Причому відповіді на це запитання, на жаль, не знає і Міноборони, зазначаючи в одному з листів, які коментуються, що Закон № 3543 не встановлює чіткого порядку припинення особливого періоду.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі