Електронне адміністрування ПДВ: коли заборгованість з різниці в тарифах збільшить регліміт

В обраному У обране
Друк
Кабінет Міністрів України
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2016/№ 47

Нагадаємо, що у п. 9 Порядку № 569 йдеться про порядок формування показників «суперформули» для визначення реєстраційного ліміту платника ПДВ. Сума такого ліміту є «перепусткою» для реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі. Зокрема, до показника ΣПопРах враховується сума зменшення залишку узгоджених податкових зобов’язань за рахунок заліку заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення та інші послуги у рамках проведення розрахунків з погашення за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам.

Постановою, що коментується, підкориговано правила взаємодії Казначейства та ДФСУ при трансформації таких міжбюджетних заліків у суму регліміту платника ПДВ.

Так от, інформація про ці заліки має подаватись Казначейством не пізніше наступного робочого дня. У свою чергу ДФСУ має зменшити суму залишку ПЗ платника.

Увага! Тепер мова йде про ПЗ, які виникли на підставі ПДВ-декларацій починаючи зі звітності за липень 2015 р. — у місячних платників, та за III кв. 2015 р. — у квартальників.

Головне питання в тому, коли таке погашення потрапить до «суперформули». За новими правилами ДФСУ не пізніше ніж через десять робочих днів після отримання інформації від Казначейства збільшує суму поповнення електронного рахунка платника ПДВ, формує та надсилає Казначейству коригуючі реєстри на суму наявного залишку узгоджених ПЗ, не сплачених до бюджету, строк сплати яких настав. Раніше ці обидві операції контролери мали виконувати не пізніше наступного робочого дня.

Постанова набрала чинності 11.11.16 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити