(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 47
 • № 46
 • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
6/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2016/№ 48

Середня зарплата за 2 місяці для «новачка»

http://tinyurl.com/yydayu5l
Лист Мінсоцполітики від 08.11.16 р. № 1537/13/84-16

Коли необхідно оплатити період відрядження, військової служби «солдата підприємства» або військових зборів, вимушеного прогулу, обов’язкового медогляду працівників, ми з вами звертаємося до Порядку № 100*.

* Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Розрахунок середньоденної (середньогодинної) зарплати для оплати таких періодів здійснюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата**.

** Детальну інформацію про розрахунок середньої зарплати ви знайдете в «БТ», 2016, № 47, с. 35.

Якщо працівник протягом останніх двох календарних місяців не відпрацював жодного дня (але перебував з роботодавцем у трудових відносинах!), середньоденну (середньогодинну) зарплату обчислюємо виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. А ось якщо і в цих місяцях він не мав заробітку не зі своєї вини, розрахунки проводимо виходячи з установленої в трудовому договорі тарифної ставки (посадового (місячного) окладу). Це прямо зазначено в абзаці третьому п. 4 Порядку № 100.

Із «старенькими» працівниками усе зрозуміло. Та як розрахувати середньоденну (середньогодинну) зарплату «новачкові», який відпрацював на підприємстві менше двох календарних місяців? Порядок № 100 говорить, що в цьому разі середню зарплату розраховують виходячи з виплат за фактично відпрацьований час (див. абз. 3 п. 2 Порядку № 100).

Що слід розуміти під фактично відпрацьованим часом? Чому дорівнюватиме розрахунковий період, якщо, наприклад, у відрядження з 18 жовтня направляється працівник, якого було прийнято на роботу: (а) 10 серпня 2016 року; (б) 15 вересня 2016 року; (в) 10 жовтня 2016 року?

Здавалося б, у всіх трьох ситуаціях працівники перед місяцем від’їзду у відрядження не відпрацювали повні два календарні місяці. А отже, розрахунковий період має визначатися однаково — фактично відпрацьовані дні з дати прийняття на роботу до дати від’їзду у відрядження. Але це правило спрацювало у Мінсоцполітики (див. лист, що коментується) тільки в ситуаціях:

• «б» — працівника прийнято 15 вересня, а від’їжджає він у відрядження 18 жовтня. Розрахунковий період 15 вересня — 18 жовтня 2016 року;

• «в» — працівника прийнято 10 жовтня, а від’їжджає він 18 жовтня. Розрахунковий період 10 жовтня — 18 жовтня 2016 року.

А от за ситуації «а» — працівника прийнято 10 серпня, від’їжджає у відрядження 18 жовтня — розрахунковий період «обрізали» останнім днем вересня. Обчислення середньої зарплати Мінсоцполітики пропонує робити виходячи із зарплати, нарахованої за фактично відпрацьовані дні з 10 серпня по 30 вересня 2016 року.

Чому? На жаль, але обґрунтування цьому у листі немає. На наш погляд, це пов’язано з тим, що у ситуації «а» у цього працівника є фактично відпрацьовані дні у двох календарних місяцях, що передують місяцю від’їзду у відрядження.

У самому ж абз. 3 п. 2 Порядку № 100 зазначено, що середня зарплата (крім «відпускної» та «компенсаційної») обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата. При цьому не зазначено, що ці два місяці мають бути відпрацьовані працівником-«новачком» повністю, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, що передує події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Підіб’ємо підсумки? «Новоприйнятому» працівнику, який має відпрацьовані дні у двох календарних місяцях, що передують місяцю від’їзду у відрядження, середньоденну зарплату розраховуємо виходячи з виплат, нарахованих за такі дні. У іншому випадку середньоденну зарплату для оплати періоду відрядження «новачку» обчислюємо виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
середня зарплата, середньоденна зарплата, середньогодинна зарплата, новоприйнятий працівник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті