(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/35
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2016/№ 42-43

Податковий кредит на підставі рахунка: чи можливо?

Лист ДФСУ від 12.09.16 р. № 19606/6/99-99-15-03-02-15

У листі, що коментується, контролери розглянули можливість формування податкового кредиту (ПК) на підставі рахунків за централізоване водопостачання та водовідведення.

Звісно, сформувати ПК можна і на підставі документів, зазначених у п. 201.11 ПКУ (п. 198.6 ПКУ). Адже серед таких документів згадуються рахунки за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку. Головне, щоб вони містили загальну суму платежу, суму податку і податковий номер продавця (п. 201.11 ПКУ).

Із цього податківці роблять висновок: якщо рахунок за централізоване постачання холодної води та водовідведення відповідає переліченим вище вимогам, то такий рахунок є підставою для формування ПК без отримання ПН.

З такими рекомендаціями варто бути обережними.

Так, п.п. 14.1.191 ПКУ з метою застосування терміна «постачання товарів» прирівнює електричну, теплову енергію, пару, газ, воду, повітря до товарів. Тобто послуги з надання таких благ цивілізації з метою обкладення ПДВ потрібно розглядати як постачання товарів. Проте цей факт анітрохи не бентежить контролерів.

На наш погляд, виправданням тут може стати те, що в п. 201.11 ПКУ йдеться не про операції постачання товарів чи послуг, а про документи, якими оформлено такі операції.

Крім того, не забудьте врахувати низку нюансів:

• формувати ПК на підставі рахунків необхідно «період в період». Правило 365 календарних днів на такі документи не поширюється («БТ», 2016, № 26, с. 41);

• сформувати ПК за рахунком у разі передоплати не вийде, оскільки отримання такого рахунка буде другою подією (порушуються вимоги п. 198.2 ПКУ);

• суми ПДВ з документів-замінників ПН не збільшують розмір реєстраційного ліміту.

податковий кредит, рахунок, централізоване водопостачання та водовідведення, рахунок за послуги додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті