(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/35
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2016/№ 42-43

Надання права на використання комп’ютерних програм: ПДВ-пільга чи «необ’єкт»

Лист ДФСУ від 09.09.16 р. № 19587/6/99-99-15-03-02-15

ДФСУ нагадала особливості ПДВ-оподаткування операцій з надання офіційними партнерами виробників комп’ютерних програм (КП) права іншим суб’єктам господарювання на використання таких програм на умовах ліцензійного договору.

Неоднозначність ситуації полягає в тому, що:

з одного боку, операції з постачання програмної продукції тимчасово (з 01.01.13 р. по 01.01.23 р.) звільнені від обкладення ПДВ згідно з п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.

Причому для цілей цього пункту ПКУ до програмної продукції належать у тому числі й результати комп’ютерного програмування;

з іншого боку, операції з виплати роялті в грошовій формі не є об’єктом обкладення ПДВ (п.п. 196.1.6 ПКУ). Тобто виходять з-під ПДВ-оподаткування будь-які платежі, отримані як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності (п.п. 14.1.225 ПКУ).

Проаналізувавши норми ПКУ, податківці справедливо зауважили, що в описаній ситуації все залежатиме від умов, прописаних у ліцензійному договорі:

• якщо умови використання КП не обмежені функціональним призначенням такої КП та її відтворення не обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання, то отримання платежу за надане право визначається як роялті, а отже й не обкладається ПДВ;

• якщо ж умови використання КП обмежено функціональним призначенням такої КП та її відтворення обмежено кількістю копій, необхідних для такого використання (використання «кінцевим споживачем»), то отримання платежу вважається оплатою вартості поставленої КП (її копій). Така операція звільняється від обкладення ПДВ згідно з п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.

комп’ютерні програми, надання права на використання, ПДВ-пільга, ліцензійний договір, постачання програмної продукції, роялті додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті