Надання права на використання комп’ютерних програм: ПДВ-пільга чи «необ’єкт»

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Бобро Анатолій
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2016/№ 42-43
Лист ДФСУ від 09.09.16 р. № 19587/6/99-99-15-03-02-15

ДФСУ нагадала особливості ПДВ-оподаткування операцій з надання офіційними партнерами виробників комп’ютерних програм (КП) права іншим суб’єктам господарювання на використання таких програм на умовах ліцензійного договору.

Неоднозначність ситуації полягає в тому, що:

з одного боку, операції з постачання програмної продукції тимчасово (з 01.01.13 р. по 01.01.23 р.) звільнені від обкладення ПДВ згідно з п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.

Причому для цілей цього пункту ПКУ до програмної продукції належать у тому числі й результати комп’ютерного програмування;

з іншого боку, операції з виплати роялті в грошовій формі не є об’єктом обкладення ПДВ (п.п. 196.1.6 ПКУ). Тобто виходять з-під ПДВ-оподаткування будь-які платежі, отримані як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності (п.п. 14.1.225 ПКУ).

Проаналізувавши норми ПКУ, податківці справедливо зауважили, що в описаній ситуації все залежатиме від умов, прописаних у ліцензійному договорі:

• якщо умови використання КП не обмежені функціональним призначенням такої КП та її відтворення не обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання, то отримання платежу за надане право визначається як роялті, а отже й не обкладається ПДВ;

• якщо ж умови використання КП обмежено функціональним призначенням такої КП та її відтворення обмежено кількістю копій, необхідних для такого використання (використання «кінцевим споживачем»), то отримання платежу вважається оплатою вартості поставленої КП (її копій). Така операція звільняється від обкладення ПДВ згідно з п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити