(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
30/35
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2016/№ 42-43

Код УКТ ЗЕД при продажу вітчизняних ліків

Підприємство продає лікарські засоби вітчизняного виробництва, які обкладаються ПДВ за ставкою 7 %. Один із контрагентів, щоб переконатися, що проданий йому товар потрапляє під пільгову ставку ПДВ, вимагає у податковій накладній (ПН) вказати код УКТ ЗЕД. Чи правомірні вимоги покупця?

На сьогодні код УКТ ЗЕД є одним із реквізитів ПН. Але він є обов’язковим, якщо ви продаєте (п.п. «і» п. 201.1 ПКУ):

• підакцизні товари, тобто товари, які перелічені у п. 215.1 ПКУ;

• імпортні товари.

В усіх інших випадках код УКТ ЗЕД не є обов’язковим реквізитом ПН. Тому його можна не заповнювати.

Лікарські засоби апріорі не є підакцизними товарами. Про це свідчить п. 215.1 ПКУ, в якому серед підакцизних товарів ліки не згадуються. Тому з цієї причини вказувати код УКТ ЗЕД у ПН немає підстав.

У запитанні мова йде про постачання тільки вітчизняних лікарських засобів. Тобто і друга причина, яка вимагає обов’язкового заповнення коду УКТ ЗЕД, у ПН не дотримується. Хоча, як свідчить п.п. «в» п. 193.1 ПКУ та Перелік, затверджений постановою Кабміну від 03.09.14 р. № 410, під 7 %- ставку ПДВ потрапляють і імпортні товари.

Виходить, що заповнювати такий реквізит у ПН ви не зобов’язані. Отже, контрагент не може поскаржитись на неправильне заповнення вашої ПН.

Водночас на прохання контрагента ви можете вказати у ПН код УКТ ЗЕД. Справа в тому, що вписати код УКТ ЗЕД у ПН на поставку товарів, які не є підакцизними чи імпортованими, не заборонено. На цьому наголошують і контролери у листі від 23.06.16 р. № 13855/6/99-99-15-03-02-15 // «БТ», 2016, № 31, с. 8.

Також пам’ятайте, що помилка у коді УКТ ЗЕД в цьому випадку не завадить покупцю сформувати податковий кредит (якщо ПН зареєстрована в ЄРПН і в ній немає інших істотних помилок).

вітчизняні ліки, код УКТ ЗЕД, лікарські засоби вітчизняного виробництва, лікарняні засоби, податкова накладна, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті