Не стали на облік — чекайте відплати 1095 днів

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2016/№ 42-43
Які строки давності визначені з метою застосування штрафних санкцій до платників податків за порушення порядку взяття на облік або внесення змін до облікових даних у контролюючих органах?

Згідно з п. 117.1 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі тягне за собою накладення штрафу:

• на самозайнятих осіб у розмірі 170 грн.;

• на юросіб (відокремлених підрозділів юрособи) — 510 грн.

За неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, відбувається накладення штрафу:

• на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн.;

• на юросіб (відокремлених підрозділів юрособи) — 1020 грн.

Граничні строки застосування зазначених штрафних санкцій відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов’язань, визначених ст. 102 ПКУ (п. 114.1 ПКУ).

Згідно з цією нормою контролюючий орган (крім випадків, визначених п. 102.2 ПКУ), має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ), що настає за (п. 102.1 ПКУ):

останнім днем граничного строку подання податкової декларації;

• за днем її фактичного подання, якщо така податкова декларація була надана пізніше.

Якщо ж протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначить суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 119.12

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити