Як округлити ціну постачання у податковій накладній без наслідків

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2016/№ 36
Лист ДФСУ від 10.08.16 р. № 17270/6/99-99-15-03-02-15

У листі, що коментується, податківці вкотре порушили питання округлення показників у податкових накладних (ПН). При цьому вони нагадали:

• у правильно заповненій ПН вартісні показники ПН повинні містити не більше 2 знаків після коми (для гр. 7 може бути зроблено виняток, у випадку з регульованими цінами);

• при цьому обмежень у кількості знаків після коми для кількісних показників (гр. 6) немає. Головне, щоб таких знаків було достатньо, і в результаті вийшли правильно розраховані вартісні показники у рядках V — IX розділу А ПН.

На жаль, іноді перелічені вимоги виконати досить складно. Платникам ПДВ доводиться підбирати значення гр. 6 з такою кількістю знаків після коми, щоб вартісні показники (гр. 7) залишалися зазначеними в гривнях з копійками. Та й це іноді не рятує від розбіжностей з первинними документами.

Розуміючи це, податківці нещодавно пішли на поступки, знявши контроль при реєстрації в ЄРПН для ПН/РК, у яких є відхилення суми ПДВ до 1 грн.

Але в листі, що коментується, про це ні слова. Податківці знову вимагають неухильного виконання вимоги щодо округлення вартісних показників у ПН.

Хоча при цьому звертають увагу на те, що ПН з помилками в обов’язкових реквізитах (крім коду УКТ ЗЕД) дають право на податковий кредит, якщо такі «огріхи» не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, період, сторони та суму податкових зобов’язань (п. 201.10 ПКУ).

Виходить, що за ситуації, коли на підставі цих первинних документів у гр. 7 ПН зазначити більше двох знаків після коми і таку ПН буде зареєстровано в ЄРПН, у покупця проблем з податковим кредитом не буде.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити