У листі, який коментується, банкіри роз’яснили, що робити з готівкою, яка отримана на виплату зарплати, у випадку депонування зарплати?
Нацбанк, спираючись на норми п.п. 3.9 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Нацбанку від 15.12.04 р. № 637 (далі — Положення № 637), дійшов висновку, що готівка, отримана підприємством у касі банку на виплати, пов’язані з оплатою праці, і не виплачена працівникам підприємства в установлені строки, має бути в обов’язковому порядку депонована. Тобто касир має поставити у видатковій відомості проти прізвища осіб, яким не здійснено виплату зарплати, відбиток штампа або зробити напис «Депоновано».
Водночас такі висновки стосуються тільки заповнення первинних документів із видачі готівки і визначення сум зарплати, які не було видано працівникам.
Щодо подальшої долі готівки, яка була отримана у банку на видачу зарплати, в Положенні № 637 нічого не сказано. Там лише є твердження, що «зарплатну» готівку понад ліміт можна зберігати не більше 3 робочих днів, включаючи день одержання готівки в банку (п.п. 2.10 Положення № 637).
Спираючись на це, банкіри цілком справедливо зазначили, що готівку, яка лишилася після видачі зарплати, можна або:
• здати до банку;
• залишити в касі підприємства та використовувати на потреби, що виникають у процесі його функціонування.
Отже, суб’єкт господарювання може на свій розсуд використати готівку, яка була отримана для виплати депонованої зарплати.
Водночас слід пам’ятати, що лишити в касі можна лише кошти у межах установленого ліміту. Річ у тім, що «зарплатну» готівку можна зберігати в касі підприємства лише 3 дні.