(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2016/№ 37

Коли вартість лікування, оплачена роботодавцем, не оподатковується

Лист ДФСУ від 19.08.16 р. № 18024/6/99-99-13-02-03-15

У листі, що коментується, ДФСУ акцентувала увагу на нюансах оподаткування допомоги на лікування, наданої роботодавцем.

Нагадаємо: допомога на лікування та медобслуговування є одним з тих видів матдопомоги разового характеру, яку роботодавець може надати окремим працівникам у зв’язку з сімейними обставинами.

Причому можливість її отримання не залежить від території, на якій лікуватиметься працівник.

ПДФО. Згідно з п.п. 165.1.19 ПКУ допомога на лікування та медобслуговування платника податків, отримана від роботодавця, не включаються до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Але! Тільки за наявності документів, що підтверджують:

• цільовий характер надання коштів на оплату лікування або медобслуговування (у разі передоплати таких послуг);

• факт надання послуг з лікування або медобслуговування (у випадку з післяплатою за послуги).

Це можуть бути документи, які:

• підтверджують потребу фізособи в лікуванні та медобслуговуванні (підтверджують наявність і характеристики хвороби, травм, патологічного стану);

• ідентифікують постачальника послуг, обсяги та вартість медпослуг (це можуть бути договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг тощо).

Військовий збір. Оскільки допомога на лікування та медобслуговування не обкладається ПДФО, відповідно такі суми звільняються і від обкладення військовим збором (п.п. 1.7 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

ЄСВ. Разова допомога на лікування та медобслуговування входить до Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170. А отже, такі суми не включаються до бази обкладення ЄСВ.

лікування, оплата роботодавцем, допомога на лікування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті