Код послуги в податковій накладній має бути з 01.03.17 р.

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2017/№ 14

У листі, що коментується, ДФСУ порушила два важливих для платників ПДВ питання:

• чи можна сформувати податковий кредит (ПК) на підставі податкових накладних (ПН), які до внесення відповідних змін до форми ПН не містили коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції і послуг (ДКПП) або в такому коді є помилка;

• чи визнається помилкою відсутність коду послуги у ПН, складеній після 01.01.17 р.

На жаль, ствердну відповідь контролери дали тільки за ПН, складеними у період з 01.01.17 р. по 01.03.17 р. Вони ще раз підтвердили, що:

• у ПН, складених у такий «перехідний» період, можна було тимчасово (до внесення відповідних змін до форми ПН) не вказувати код послуги (див. «БТ», 2017, № 5, с. 4);

• відсутність коду послуги у ПН, датованих з 01.01.17 р. до дати набуття чинності відповідними змінами у форму ПН, не розцінюється як помилка, допущена при складанні ПН. А значить, така похибка у ПН не може бути єдиною підставою для невизнання ПК за нею.

Зверніть увагу: за ПН, складеними після 01.03.17 р., таких поблажок фіскали не надають.

Так, контролери дозволили платникам ПДВ до 16.03.17 р. реєструвати ПН в ЄРПН за «старою» формою (лист ДФСУ від 10.03.17 р. № 5953/7/99-99-15-03-02-17). Але при цьому вони і словом не обмовилися про можливість складати такі ПН без кодів послуг.

Тому, щоб ваш покупець мав «залізне» право на ПК за березневою ПН, краще скласти розрахунок коригування (РК) до такої ПН і додати інформацію, якої бракує.

Зверніть увагу! На даний момент система не пропускає РК, у яких не заповнені гр. 4.1 або гр. 4.3. Тому в обох рядках такого РК (зі знаком «-» і знаком «+») доведеться внести два однакові коди послуги (навіть якщо його не було в ПН).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити