Теми статей
Обрати теми

Єдиноподатнику! Немає діяльності — плати земподаток

Чи повинні фізособи-підприємці (ФОП) — власники земельних ділянок, які є платниками єдиного податку (ЄП), сплачувати земельний податок у разі тимчасового припинення госпдіяльності?

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі, а об’єктами оподаткування — земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, і земельні частки (паї), що перебувають у власності ( ст. 269 — 270 ПКУ).

Платники ЄП звільняються від обов’язку нарахування, сплати і подання податкової звітності з податку на майно (у частині земельного податку), окрім земельного податку за земельні ділянки, які не використовуються платниками ЄП груп 1 — 3 для здійснення госпдіяльності ( п.п. 4 п. 297.1 ПКУ).

Госпдіяльність — це діяльність суб’єктів господарювання у сфері громадського виробництва, спрямована на виготовлення і реалізацію продукції, виконання робіт або надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність ( ст. 3 ГКУ).

Увага! При цьому жодними нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності.

А це означає, що в разі припинення госпдіяльності ФОП «автоматично» перестає використовувати в підприємницькій діяльності свої земельні ділянки. Відповідно не виконуються умови, що звільняють платника ЄП від сплати земельного податку.

Висновок: ФОП — платники ЄП — власники земельних ділянок (землекористувачі на правах постійного користування земельними ділянками) у разі припинення госпдіяльності сплачують земельний податок на загальних підставах.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 112.01

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі