Виплачуєте держдивіденди — сплатіть авансовий внесок з податку на прибуток!

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Павленко Олексій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2017/№ 15

У листі, що коментується, податківці дали відповідь на запитання: чи слід держпідприємствам при виплаті частини чистого прибутку (доходу) сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток (ПНП)?

Контролери переконані — слід.

Пояснюють вони це тим, що поняття «частина чистого прибутку (доходу) державного підприємства» та «дивіденди від господарських організацій, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави» є тотожними.

На такий висновок їх наштовхує діюче на сьогодні поняття «дивіденди» (п.п. 14.1.49 ПКУ). Нагадаємо, що на сьогодні для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини).

Враховуючи це, податківці переконані, що виплата частини чистого прибутку (доходу) держпідприємства на користь свого засновника (держави) є дивідендом для цілей оподаткування ПНП.

Отже, на таку виплату поширюються загальні правила оподаткування ПНП. Тобто при сплаті (до державного чи місцевого бюджетів) частини чистого прибутку (доходу) таке підприємство має до/або одночасно з такою виплатою сплатити авансовий внесок з ПНП (п.п. 57.11.2 ПКУ).

Зверніть увагу! При виплаті держдивідентів за неповний рік доведеться сплачувати авансовий внесок із всієї суми. Адже правило розрахунку такого авансу з «вершка» (із суми перевищення дивідендів над сплаченою сумою ПНП за відповідний період) працює тільки за результатами року (лист ДФСУ від 03.10.16 р. № 21414/6/99-99-15-02-02-15)*.

* Див. також статтю «Залік дивідендних авансів у зменшення ПНП за підсумками півріччя» // «БТ», 2016, № 31, с. 21.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити