Дохід отриманий фізособою не повністю: як відзвітувати

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2017/№ 15
Який дохід (нарахований або виплачений) потрібно вказувати фізособі в розд. II податкової декларації про майновий стан і доходи, якщо впродовж звітного року податковим агентом доходи у вигляді зарплати й орендної плати виплачені не в повному обсязі?

Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Мінфіну від 02.10.15 р. № 859.

Відповідно до п. 2 розд. III цього документа в гр. 3 розд. II «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу» такої декларації слід вказати суму річного оподатковуваного доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платника податку впродовж звітного періоду, з урахуванням податків і внесків, які утримуються з таких доходів.

Крім того, на вимогу контролюючого органу платники податків зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, і підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, указаних у податковій декларації за цим податком.

Більше того, особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податків відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг і суму утриманого податку ( п.п. «в» п. 176.2 ПКУ).

Висновок: при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи в розд. II фізособа вказує суму нарахованих податковим агентом доходів у вигляді зарплати й орендної плати.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 103.24

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити