Рентна плата за видобування води: коефіцієнт рентабельності — 0,22

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Огай Олена
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2017/№ 16

Ні для кого не секрет, що порядок розрахунку суми рентної плати за видобування корисних копалин орієнтований на гірничодобувні підприємства ( пп. 252.1.4 та 252.4.1 ПКУ). А тому суб’єкт господарювання, який видобуває воду, але не віднесений до когорти гірничодобувних підприємств, щороку стикається з одними і тими ж проблемами: як визначити вартість одиниці видобутої корисної копалини (води).

Нагадаємо, що така вартість визначається за більшою з таких величин:

• за фактичними цінами. Тобто виходячи з розміру доходу, отриманого від реалізації корисної копалини ( п.п. 252.7.1 ПКУ);

• за розрахунковою вартістю — орієнтуючись на витрати, понесені на видобування, які скориговані на рівень рентабельності гірничого підприємства при видобуванні відповідних видів корисних копалин ( п.п. 252.7.2 ПКУ).

Зазвичай, отриману воду використовують для власних цілей, а не для продажу. Тому більшість власників свердловин при розрахунку рентної плати опираються лише на одну величину: розрахункову вартість.

Щоб її визначити, необхідно мати дані про відповідний коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства. І тут без допомоги податківців не обійтися. Річ у тім, що тільки вони на пару з Держгеонадрами можуть проінформувати про розмір коефіцієнта, який слід використовувати при розрахунку плати.

У листі, що коментується, податківці, пославшись на роз’яснення Держгеонадр (лист від 21.03.16 р. № 171/07), повідомили, що для «інших» гірничих підприємств (саме до цієї когорти потрапили всі суб’єкти господарювання, які видобувають воду із свердловин) тимчасовий коефіцієнт рентабельності на 2017 рік становить 0,22.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити