(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2017/№ 17

«Електронна взаємодія з податківцями: нюанси

Ситуація. Підприємство бажає скористатися інструментом електронного кабінету «Листування з ДФС». Якщо підприємство обере спосіб взаємодії з податківцями через електронний кабінет, чи зможе воно в цьому випадку подавати звітність через «Медок»? Чи її потрібно буде подавати тільки через електронний кабінет?

Що передбачає «електронна взаємодія»

Вважаємо, що якщо ви оберете спосіб взаємодії з податківцями через електронний кабінет, то все одно зможете подавати звітність через «Медок» або іншу програму. Судячи з консультації в категорії 135.03 ЗІР ДФСУ, згодні із цим і податківці.

Дійсно, п. 421.5 ПКУ передбачає, що платник, який пройшов ідентифікацію в електронному кабінеті, самостійно визначає спосіб взаємодії з податківцями:

у загальному порядку

або

в електронній формі через електронний кабінет,

про що робить відповідну відмітку в електронному кабінеті.

До того ж у цьому пункті вказано, що якщо він обирає «електронний» спосіб взаємодії, то далі «спілкування» з податківцями відбувається тільки засобами електронного зв’язку через електронний кабінет.

Норми виписані достатньо неоднозначно. Незрозуміло, що саме розуміти під «взаємодією з контролюючим органом».

На нашу думку, тут все ж ідеться саме про листування з податківцями, тобто отримання/направлення різного роду запитів/витягів/повідомлень. Якщо платник обрав електронний спосіб взаємодії з податківцями, то в «паперовому» вигляді вони йому направлятися не будуть.

Крім того, є запитання: чи діють зараз взагалі норми ПКУ про електронний кабінет?

Адже вони набувають чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем упровадження в роботу програмного забезпечення електронного кабінету, але не пізніше 01.01.18 р.

Підтверджує це насамперед п.п. 16.1.14 ПКУ, у якому йдеться про обов’язки платника. Так ось, у ньому встановлений обов’язок платника використовувати електронний кабінет тільки для листування з контролюючим органом.

А що зі звітністю

Про обов’язок подавати звітність у п.п. 16.1.14 ПКУ немає ні слова. Також про те, що звітність повинна подаватися через електронний кабінет, нічого не сказано і в «профільній» ст. 49 ПКУ. Єдиною підставою для відмови в прийнятті податкової звітності, поданої в електронній формі, є недійсний електронний цифровий підпис платника податків (п. 49.3 ПКУ).

Крім того, і саме формулювання п. 421.5 ПКУ — «визначають спосіб взаємодії з контролюючим органом, а саме в загальному порядку або в електронній формі» — свідчить про те, що тут явно йдеться не про звітність.

Ну і нарешті те, що вибір електронного способу взаємодії з податківцями не зобов’язує платника подавати звітність виключно через електронний кабінет, підтвердили і самі податківці в консультації в категорії 135.03 ЗІР ДФСУ.

Проаналізувавши норми про електронний кабінет, у тому числі й про вибір способу взаємодії з контролюючим органом в електронній формі, податківці дійшли висновку, що: «подання звітності через електронний кабінет здійснюється за бажанням платника і не є обов’язковим».

електронний кабінет платника податків, подання звітності, листування з ДФС додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті