Безкоштовний гарантійний ремонт: чи нараховувати ПДВ-зобов’язання

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2017/№ 32
Лист ДФСУ від 18.07.17 р. № 1262/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці порушили питання нарахування ПДВ на вартість матеріалів, використаних при безкоштовному гарантійному ремонті, проведеному за наданою підприємством гарантією на власні роботи.

Відповідь вийшла цілком очікуваною. Можна вважати сталим такий підхід контролерів.

1. Безкоштовна передача товарів/послуг є об’єктом ПДВ-обкладення (ст. 185 ПКУ). При цьому базу для нарахування ПДВ визначаємо за загальними правилами, встановленими п. 188.1 ПКУ, а «компенсуючі» ПДВ-зобов’язання згідно з п. 198.5 ПКУ не нараховуємо*.

* Див. наш коментар до листа ДФСУ від 10.05.17 р. № 96/6/99-99-15-03-02-15/ІПК // «БТ», 2017, № 21.

Тоді платник ПДВ зобов’язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН дві податкові накладні:

• одну — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання;

• другу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / звичайної ціни / балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.

2. Якщо ж вартість безкоштовно переданих товарів і наданих послуг включається до складу вартості оподатковуваних операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг і компенсується їх споживачами, збільшуючи при цьому базу обкладення ПДВ, то ці товари/послуги вважаються використаними в оподатковуваних операціях. Відповідно така операція не розглядається як окрема операція з постачання товарів/послуг, і не підлягає обкладенню ПДВ.

На наш погляд, про включення вартості матеріалів, використаних при безкоштовному гарантійному ремонті, у собівартість оподатковуваної продукції може свідчити проведення гарантійного ремонту за рахунок відповідного резерву. Детальніше про це читайте в статті «Облік гарантійних ремонтів у виробника» // «БТ», 2016, № 14.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити