(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
  • № 25
  • № 24
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2017/№ 32

Безкоштовний гарантійний ремонт: чи нараховувати ПДВ-зобов’язання

Лист ДФСУ від 18.07.17 р. № 1262/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці порушили питання нарахування ПДВ на вартість матеріалів, використаних при безкоштовному гарантійному ремонті, проведеному за наданою підприємством гарантією на власні роботи.

Відповідь вийшла цілком очікуваною. Можна вважати сталим такий підхід контролерів.

1. Безкоштовна передача товарів/послуг є об’єктом ПДВ-обкладення (ст. 185 ПКУ). При цьому базу для нарахування ПДВ визначаємо за загальними правилами, встановленими п. 188.1 ПКУ, а «компенсуючі» ПДВ-зобов’язання згідно з п. 198.5 ПКУ не нараховуємо*.

* Див. наш коментар до листа ДФСУ від 10.05.17 р. № 96/6/99-99-15-03-02-15/ІПК // «БТ», 2017, № 21.

Тоді платник ПДВ зобов’язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН дві податкові накладні:

• одну — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання;

• другу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / звичайної ціни / балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною.

2. Якщо ж вартість безкоштовно переданих товарів і наданих послуг включається до складу вартості оподатковуваних операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг і компенсується їх споживачами, збільшуючи при цьому базу обкладення ПДВ, то ці товари/послуги вважаються використаними в оподатковуваних операціях. Відповідно така операція не розглядається як окрема операція з постачання товарів/послуг, і не підлягає обкладенню ПДВ.

На наш погляд, про включення вартості матеріалів, використаних при безкоштовному гарантійному ремонті, у собівартість оподатковуваної продукції може свідчити проведення гарантійного ремонту за рахунок відповідного резерву. Детальніше про це читайте в статті «Облік гарантійних ремонтів у виробника» // «БТ», 2016, № 14.

гарантійний ремонт, ПДВ-зобов’язання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті