(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2017/№ 33

ПДФО з доходу ФОП на лінії зіткнення — можна перерахувати і повернути!

http://tinyurl.com/y6eddhc6
Лист ГУ ДФС у Луганській області від 25.07.17 р. № 1348/ІПК/12-32-13-10-05

Редакція п. 38.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, що діяла в період з 01.01.17 р. до 15.04.17 р., зобов’язувала податкових агентів, які нараховували (виплачували) дохід підприємцям, що перебувають на окупованій території і на лінії зіткнення, утримувати ПДФО у джерела виплати. Попутно податківці вимагали утримувати з таких доходів ще і військовий збір (ВЗ).

З 15.04.17 р. набув чинності Закон України від 23.03.17 р. № 1989-VIII. У ньому законодавці фактично визнали, що погарячкували, й утримувати ПДФО і ВЗ з підприємницьких доходів ФОП, зареєстрованих на лінії зіткнення, не потрібно. Причому «заднім числом» — з 1 січня 2017 року.

Що робити із цим «щастям», якщо на початку 2017 року ви вже нарахували (виплатили) дохід таким ФОП, і головне — утримали і сплатили ПДФО і ВЗ?

У листі, що коментується, податківці роз’яснили, що в такому разі ФОП має право звернутися до податкового агента, щоб той провів перерахунок ПДФО відповідно до п.п. 169.4.3 ПКУ і повернув надмірно сплачений ПДФО.

На наш погляд, у цій ситуації податковий агент може вчинити так само, як і при перерахуванні ПДФО з дивідендів (див. консультацію «Перерахунок ПДФО з дивідендів без штрафів» // «БТ», 2017, № 22): результати перерахунку показати у формі № 1ДФ за квартал, у якому проведений перерахунок.

Щоб повернути надмірно сплачений ПДФО, податковий агент повинен подати заяву про таке повернення (ст. 43 ПКУ). У ній потрібно вказати напрям перерахування коштів (наприклад, на поточний рахунок у банку) і обставини, які призвели до виникнення переплати. Отриману суму податковий агент повертає ФОП.

Але можливий і інший варіант — повернути «потерпілому» підприємцеві ПДФО зі своїх коштів, а виниклу переплату зарахувати в рахунок майбутніх платежів.

Питання з перерахунком ВЗ податківці залишили «за кадром». Вважаємо, що його теж можна повернути у вищезгаданому порядку.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
дохід ФОП, лінія зіткнення, ПДФО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті