Пільга щодо земподатку діє без оформленого права власності на землю

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2017/№ 49
Чи має право на пільгу зі сплати земподатку фізособа, яка не оформила право власності на землю, проте набула це право відповідно до рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування чи відповідно до цивільно-правових угод?

Звільняються від сплати земподатку такі категорії громадян (ст. 281 ПКУ):

• інваліди першої і другої групи;

• фізособи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

• пенсіонери (за віком);

• ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.93 р. № 3551-XII;

• фізособи, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Такі особи звільняються від сплати земподатку за одну земділянку за кожним видом використання в межах граничних норм, а саме:

• для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 га;

• для будівництва та обслуговування житлового будинку: у селах — не більш як 0,25 га, у селищах — не більш як 0,15 га, у містах — не більш як 0,10 га;

• для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 га;

• для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га;

• для ведення садівництва — не більш як 0,12 га.

Враховуючи зазначене, фізособі, яка не оформила право власності або право користування землею, проте набула це право відповідно до рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування або відповідно до цивільно-правових угод та відноситься до категорії осіб, що мають право на пільги зі сплати земподатку, і використовує землю за кожним видом використання в межах граничних норм, зазначених у ст. 281 ПКУ, надано право на звільнення від сплати земподатку.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 112.04

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити