(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 50
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 43-44
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2017/№ 51

Чи можна «вхідний» ПДВ за касовим чеком заявити до бюджетного відшкодування?

Лист ДФСУ від 05.12.17 р. № 2828/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці розповіли, як можна використати податковий кредит (ПК), сформований за рахунок «вхідного» ПДВ за касовими чеками.

Поза сумнівом, «вхідний» ПДВ за касовими чеками платник ПДВ може включити до складу ПК. Адже касові чеки входять у перелік документів — замінників податкової накладної, прописаний в п. 201.11 ПКУ.

Проте щоб той або інший касовий чек потрапив у ПК, треба виконати низку умов (п.п. «б» п. 201.11 ПКУ):

• він повинен містити суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого ПДВ (з визначенням фіскального номера і податкового номера постачальника);

• загальна сума отриманих товарів/послуг з касових чеків за день не повинна перевищувати 200 грн. (без урахування ПДВ).

На жаль, попри те, що «вхідний» ПДВ за касовими чеками можна включити в ПК, на розрахунок реєстраційного ліміту (РЛ) він вплинути не може.

Адже при розрахунку РЛ враховуються виключно дані із зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних і розрахунків коригування до них, митних декларацій, листів коригування і додаткових декларацій, а також ПДВ-звітності (п. 2001.3 ПКУ). Касові чеки в цей перелік не входять.

Тому у деяких платників ПДВ цілком закономірно виникає запитання — а чи можна такий «чековий» ПК заявити до бюджетного відшкодування (БВ)? Адже до БВ можна заявити від’ємне значення ПДВ, яке розраховане за результатами звітного періоду, і тільки в частині, яка не перевищує розміру РЛ, визначеного на момент отримання ПДВ-декларації фіскалами (п. 200.1 і п. 200.4 ПКУ).

У листі, що коментується, контролери стверджують: ніяких перешкод для того, щоб заявити «чековий» ПК до БВ, немає. Звичайно, якщо такий ПК сформований за усіма правилами, встановленими п. 201.11 ПКУ, і для цього достатньо регліміту, сформованого за рахунок інших джерел.

касовий чек, ПДВ, податковий кредит, бюджетне відшкодування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті