Як заповнити декларацію, якщо придбали декілька земділянок

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2017/№ 51
Як заповнюється графа «починаючи з» загальної частини декларації з плати за землю при поданні її вперше, якщо юрособа в різні періоди набула права власності на земельні ділянки, та який порядок подання цієї декларації: за всі земельні ділянки разом або за кожну окремо?

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.4 ПКУ).

Форма податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Мінфінану від 16.06.15 р. № 560, використовується платниками до 01.01.18 р. Починаючи з 01.01.18 р. запроваджується форма декларації в редакції наказу Мінфіну від 23.01.17 р. № 9.

У разі подання декларації за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди заповнюється графа «починаючи з» декларації, де зазначається число та місяць.

При цьому порядковий номер податкового (звітного) місяця проставляється арабськими цифрами (для чисел з однієї цифри в першому полі проставляється «0»).

Отже, у разі набуття юрособою у різні періоди (місяці) прав власності на земельні ділянки (незалежно від того, на одній чи ні території органу місцевого самоврядування знаходяться земельні ділянки) декларація подається по кожному факту набуття прав власності на земельну ділянку протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому такі права набуто. У податковій декларації у графі «починаючи з» вказується число та місяць набуття права власності на земельну ділянку.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 112.05

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити