(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 7

Зміна системи оподаткування — не привід змінювати договір держзакупівель

Лист Мінекономрозвитку від 17.01.17 р. № 3302-06/1340-06

Мінекономрозвитку розглянуло можливість зміни ціни договору у разі зміни постачальником системи оподаткування (наприклад, на момент укладання договору про закупівлю постачальник був платником єдиного податку, а у подальшому перейшов на загальну систему оподаткування).

Посилаючись на лист ДФСУ від 28.12.16 р. № 22622/5/99-99-12-02-01-16, Мінекономрозвитку в унісон з податківцями стверджує, що:

1) перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну не спричиняє зміну розмірів ставок податків, установлених ПКУ;

2) зміна системи оподаткування не визначена Законом № 922* як підстава для зміни умови договору про закупівлю.

* Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.15 р. № 922-VIII.

Дійсно, у Законі № 922 немає згадки про зміну системи оподаткування. Але водночас, як відзначають і самі контролери, встановлено, що істотні умови договору не можуть змінюватися, крім випадку зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок (п. 6 ч. 4 ст. 36 Закону № 922). На відміну від контролерів, цю норму, гадаємо, доречно тлумачити в контексті платника (для якого реально відбулась зміна ставки), а не ПКУ. Такий підхід має бути й у разі переходу єдиноподатника із групи в групу без зміни системи.

Згадаймо й п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону № 922, згідно з яким істотні умови договору можуть змінюватись у разі встановлення в ньому (договорі) порядку зміни ціни, на що Мінекономрозвитку акцентувало увагу раніше (лист від 27.10.16 р. № 3302-06/34307-06).

І як зазвичай, Мінекономрозвитку «умиває руки», щоразу нагадуючи, що листи міністерств не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.

зміна системи оподаткування, зміна ціни договору, істотні умови договору, договір держзакупівель додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті