(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 8

Звітність «сплячого» ФОП при закритті: не забудьте сплатити ЄСВ

У листі, що коментується, податківці порушили питання подання «ліквідаційної» звітності фізособою-підприємцем (ФОП), яка припиняє підприємницьку діяльність.

Нагадаємо: починаючи з 2017 року у разі, якщо ФОП не отримав доход (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, він все одно зобов’язаний платити ЄСВ. Тепер це правило поширюється і на загальносистемників.

Зверніть увагу! База для нарахування ЄСВ у цьому випадку не може бути більше максимальної величини такої бази, встановленої Законом про ЄСВ (40 тис. грн.). При цьому сума ЄСВ не може бути меншою розміру мінімального страхового внеску — 704 грн. (3200 х 22 %) ( п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Те саме стосується і ФОП, які закриваються, щоб не платити ЄСВ за відсутності діяльності (ФОП, щодо яких проведена держреєстрація припинення підприємницької діяльності).

Річ у тому, що ФОП втрачає статус підприємця (тобто і статус платника ЄСВ) з дати внесення в Єдиний держреєстр відповідного запису. Отже, останнім періодом, за який йому необхідно сплатити ЄСВ, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня держреєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Термін сплати ЄСВ — до дати подання Звіту (форма № Д5) з позначкою «ліквідаційний» (включно) (лист ДФСУ від 30.12.16 р. № 41658/7/99-99-13-02-01-17).

При цьому не забувайте, що зняття з обліку ФОП, у тому числі ФОП — платників єдиного податку (ЄП), здійснюється контролерами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих держреєстратором, після проведення перевірок, звіряння розрахунків і здійснення остаточного розрахунку.

Тому навіть у разі «розреєстрації» (припинення підприємницької діяльності ФОП) така особа все ще виконує обов’язки і несе відповідальність, передбачені для платника ЄСВ за період його діяльності як ФОП.

А це означає, що залежно від системи оподаткування, на якій працював ФОП до припинення діяльності, такому суб’єктові слід подати також останню «ліквідаційну» звітність (див. рисунок нижче).

ФОП, ліквідаційна звітність, припинення підприємницької діяльності, ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті