(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 9

Артист, адвокат чи нотаріус без доходу сплачують ЄСВ у мінімальному розмірі

http://tinyurl.com/y6n6gl9w

У листі, що коментується, податківці пояснили правила нарахування ЄСВ особами, які провадить незалежну професійну діяльність (артисти, художники, лікарі, адвокати, нотаріуси тощо).

З 01.01.17 р. змінилися правила нарахування ЄСВ платниками, які вважаються особами, що провадять незалежну професійну діяльність ( п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Якщо така особа не отримує дохід від своєї діяльності, вона зобов’язана (а не як раніше, їй надано право) нараховувати і сплачувати ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску (у розрахунку із мінзарплати).

Враховуючи наведене, податківці переконані, що з 01.01.17 р. навіть якщо фізособа, яка вважається «незалежним професіоналом», але фактично не отримує дохід (прибуток) від такої діяльності, зобов’язана сплачувати ЄСВ виходячи з розміру мінімального страхового внеску. При цьому не має значення, чи перебуває така особа у трудових відносинах з роботодавцем поза межами своєї незалежної професійної діяльності (з її зарплати сплачується ЄСВ).

Нагадаємо: коли фізособа перебуває у трудових відносинах у межах своєї профдіяльності, вона не належить до осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю ( п.п. 14.1.226 ПКУ), і проблем з ЄСВ не виникає.

Отже, виходить, що з 01.01.17 р. фізособа, яка провадить незалежну професійну діяльність, платить ЄСВ за сам факт отримання такого статусу.

Щоб не платити ЄСВ, фізособі потрібно позбавитися статусу особи, яка провадить незалежну професійну діяльність. Тобто або відмовитися від свідоцтва чи іншого дозвільного документа на право займатися відповідною професійною діяльністю (наприклад, адвокатського посвідчення), або вступити в трудові відносини в межах незалежної професійної діяльності (адвокату слід влаштуватися на роботу до адвокатського агентства).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
незалежна професійна діяльність, нарахування ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті