(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
22/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2017/№ 9

Як відобразити результати перевірки в ПНП-декларації

http://tinyurl.com/y2mat2rl
Який порядок відображення в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств результатів документальної перевірки?

Податкові органи наділені правом проводити перевірку правильності і повноти визначення фінрезультату до оподаткування, визначеного відповідно до НП(С)БО або МСФЗ ( п.п. 20.1.44 ПКУ).

Якщо за результатами перевірки встановлений факт завищення задекларованого від’ємного значення (ВЗ) об’єкта обкладення ПНП, заниження або завищення суми податкових зобов’язань (ПЗ), заявлених у ПНП-декларації, податківці зобов’язані направити (вручити) платникові податків податкове повідомлення-рішення (ППР) ( п. 58.1 ПКУ).

У разі якщо за результатами документальної перевірки контролери виявили неправильно визначені суми доходів, витрат і амортизаційних відрахувань за даними бухобліку, що вплинули на визначення об’єкта обкладення ПНП, і відповідно збільшили / зменшили ПЗ, то погоджені суми ПЗ автоматично нараховуються в інтегрованій картці платника податків.

Якщо за результатами документальної перевірки збільшені / зменшені суми ВЗ об’єкта обкладення ПНП за минулі звітні роки, то коригування фінрезультату за звітний період, який був охоплений перевіркою, не здійснюється, а ВЗ підлягає виправленню платником податків у показниках ПНП-декларації в наступному звітному періоді.

Водночас слід подати доповнення до ПНП-декларації, передбачене п. 46.4 ПКУ, з відповідним поясненням і зазначенням відповідних сум від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих звітних років, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці в ПНП-декларації.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, підкатегорія 102.23.02

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
документальна перевірка, відображення результатів, декларація з податку на прибуток додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті