Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Як відобразити результати перевірки в ПНП-декларації

Бухгалтерський тиждень Лютий, 2017/№ 9
В обраному У обране
Друк
Який порядок відображення в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств результатів документальної перевірки?

Податкові органи наділені правом проводити перевірку правильності і повноти визначення фінрезультату до оподаткування, визначеного відповідно до НП(С)БО або МСФЗ ( п.п. 20.1.44 ПКУ).

Якщо за результатами перевірки встановлений факт завищення задекларованого від’ємного значення (ВЗ) об’єкта обкладення ПНП, заниження або завищення суми податкових зобов’язань (ПЗ), заявлених у ПНП-декларації, податківці зобов’язані направити (вручити) платникові податків податкове повідомлення-рішення (ППР) ( п. 58.1 ПКУ).

У разі якщо за результатами документальної перевірки контролери виявили неправильно визначені суми доходів, витрат і амортизаційних відрахувань за даними бухобліку, що вплинули на визначення об’єкта обкладення ПНП, і відповідно збільшили / зменшили ПЗ, то погоджені суми ПЗ автоматично нараховуються в інтегрованій картці платника податків.

Якщо за результатами документальної перевірки збільшені / зменшені суми ВЗ об’єкта обкладення ПНП за минулі звітні роки, то коригування фінрезультату за звітний період, який був охоплений перевіркою, не здійснюється, а ВЗ підлягає виправленню платником податків у показниках ПНП-декларації в наступному звітному періоді.

Водночас слід подати доповнення до ПНП-декларації, передбачене п. 46.4 ПКУ, з відповідним поясненням і зазначенням відповідних сум від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих звітних років, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці в ПНП-декларації.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, підкатегорія 102.23.02

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно