Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Нерезидент прощає борг: ПДВ-коригувань не буде

Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Січень, 2017/№ 3
В обраному У обране
Друк
Лист ДФСУ від 27.12.16 р. № 28194/6/99-95-42-03-15

У листі, що коментується, контролери розглянули питання: чи потрібно покупцю коригувати податковий кредит (ПК), сформований при імпорті товарів, розрахунки з постачальником-нерезидентом за які не проведено, при списанні кредиторської заборгованості?

Спочатку контролери нагадали, що датою віднесення сум ПДВ до ПК у разі імпорту товарів є дата сплати ПДВ-зобов’язань згідно з п. 187.8 ПКУ (п. 198.2 ПКУ). Своєю чергою датою виникнення ПДВ-зобов’язань при ввезенні товарів є дата подання митної декларації (п. 187.8 ПКУ).

А ось коригувати ПК можна тільки у випадках, які прописані в ст. 192 ПКУ (перегляд цін, повернення товарів, повернення передоплати).

При списанні «імпортної» кредиторської заборгованості сума компенсації вартості товарів не змінюється і не відбувається повернення сум ПДВ, сплачених при ввезенні товарів. Отже, підстав для коригування ПК, сформованого на підставі отриманої митної декларації, не виникає.

Тішить те, що в цьому питанні контролери дотримуються лояльної позиції. До речі, аналогічні висновки контролери робили й раніше (див. «БТ», 2016, № 40, с. 8).

Зверніть увагу, що при списанні кредиторки за неоплачені вітчизняні товари, строк позовної давності щодо яких минув, контролери вимагають відсторнувати ПК, оскільки «відсутній факт придбання товару» (листи ДФСУ від 05.10.15 р. № 21062/6/99-99-19-03-02-15 і від 29.06.16 р. № 14038/6/99-99-15-03-02-15).

Виходить, що фіскали можуть погодитися дати спокій ПК покупця тільки в тому разі, якщо ПДВ було сплачено безпосередньо до бюджету.

Однобока логіка, чи ж не правда?

Сподіваємося, що податківці все-таки будуть послідовними і переглянуть свою позицію щодо «внутрішньої» кредиторки.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно