(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Січень , 2017/№ 4

Виплата доходів ФОП: що з ПДФО та ЄСВ

Лист ГУ ДФС в м. Києві від 27.12.16 р. № 27080/10/26-15-13-02-16

У листі, що коментується, фіскали розповіли, в яких випадках податковий агент повинен утримати ПДФО, військовий збір (ВЗ) і ЄСВ при виплаті доходів фізичній особі — підприємцеві (ФОП).

1. Якщо ФОП надасть копію документа, що підтверджує його держреєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, податковий агент не повинен утримувати ПДФО при виплаті доходу такій особі. Це передбачено в п. 177.8 ПКУ.

Увага! Це правило не застосовується у випадку, якщо буде встановлено, що відносини за ЦП-договором фактично вважалися трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника або роботодавця.

2. При виплаті доходів фізичній особі — платнику ЄП податковий агент не утримує ПДФО. І усе внаслідок того, що доходи фізичної особи — платника ЄП, отримані в результаті здійснення госпдіяльності і які вже потрапили під обкладення ЄП, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи (п. 292.9 ПКУ).

3. Сума коштів, що виплачується юрособою ФОП, не є базою нарахування ЄСВ, якщо виконувані ним роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, вказаним в Єдиному держреєстрі.

Інакше роботодавці-юрособи нараховують ЄСВ ФОП на суму винагороди (доходу) за ЦП-договорами у розмірі 22 %.

4. Із сум роялті, виплаченого ФОП, податковий агент зобов’язаний утримати ПДФО і ВЗ.

Справа в тому, що непідприємницькі доходи ФОП оподатковуються за загальними правилами (п. 177.6 ПКУ). При цьому роялті оподатковується за «дивідендними» правилами (п.п. 170.3.1 ПКУ). А будь-який резидент, який нараховує дивіденди (роялті), є податковим агентом (п.п. 170.5.2 ПКУ).

У ФОП — платників ЄП у підприємницький дохід не потрапляють отримані пасивні доходи, у тому числі у вигляді роялті (ч. 1 п. 292.1 ПКУ). Тому їх обкладають за загальними правилами.

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Бухгалтерський тиждень».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 275.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 220.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
виплата доходів, ФОП, ПДФО, ЄСВ, військовий збір, податковий агент додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті