(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
17/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2017/№ 30

Відсотки, отримані від банку, не обкладаються ПДВ

Чи обкладаються ПДВ кошти, що надходять платникам ПДВ від банків як плата за середньоденними залишками на поточних рахунках, і чи відображаються вказані суми в ПДВ-декларації?

Об’єктом ПДВ-обкладення є операції платників ПДВ, зокрема, з (пп. «а» і «б» п. 185.1 ПКУ):

постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України згідно зі ст. 186 ПКУ. У тому числі, операції з безвідплатної передачі та з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендареві;

постачанню послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України згідно зі ст. 186 ПКУ.

При цьому під постачанням товарів мається на увазі будь-яка передача права на розпорядження товарами як власник, у тому числі продаж, обмін або дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (п.п. 14.1.191 ПКУ).

Постачанням послуг же вважається будь-яка операція, що не є постачанням товарів, або інша операція з передачі права на об’єкти інтелектуальної власності й інші нематеріальні активи або надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються у процесі здійснення певної дії або здійснення певної діяльності (п.п. 14.1.185 ПКУ).

Кошти, що надходять платникам ПДВ від банків як плата за середньоденні залишки на поточних рахунках, не можна віднести ні до операцій постачання товарів, ні до операцій постачання послуг.

Тобто в разі надходження таких коштів об’єкт ПДВ-обкладення не виникає. Відповідно, такі кошти відображати в ПДВ-декларації не потрібно.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.23

відсотки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті