(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
19/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2017/№ 30

Юрособа на ЄП виплатила дивіденди фізичній особі: чи потрібно декларувати?

Юрособа на єдиному податку (ЄП) третьої групи планує у серпні виплатити дивіденди засновникові — фізособі. Чи слід буде подати декларацію з податку на прибуток за III квартал?

Декларацію з податку на прибуток від юрособи на ЄП третьої групи у разі виплати дивідендів фізичній особі податківці не лише не зажадають, але і, швидше за все, не захочуть приймати. Чому — зрозумієте далі.

А спершу нагадаємо, що юрособа на ЄП третьої групи до або одночасно з виплатою дивідендів юридичній особі зобов’язана: 1) нарахувати і сплатити до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток підприємств; 2) подати разом із квартальною декларацією з ЄП ще і декларацію з податку на прибуток підприємств, у якій заповнити рядки 20 — 22 з додатком АВ.

Ви, напевно, пам’ятаєте, що другу вимогу податківці висували, наприклад, у листі ДФСУ від 12.03.16 р. № 5383/6/99-99-19-02-02-15 (див. статтю «Декларація з податку на прибуток за I квартал: задачка на кмітливість» // «БТ», 2017, № 17). Причому, якщо необхідність (1) нарахувати і сплатити до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток вони аргументували відсутністю в п.п. 57.11.2 ПКУ яких-небудь винятків щодо єдиноподатників, то обов’язок (2) подати декларацію з цього податку — не аргументували нічим. Здогадуємося, що така декларація потрібна податківцям просто щоб «технічно» закрити нарахуванням у картці платника ЄП відповідну суму авансового внеску з податку на прибуток, що надійшла від нього.

Проте оскільки ваше підприємство на ЄП третьої групи виплачує дивіденди не юридичній, а фізичній особі, то згідно з абзацом третім п.п. 57.11.3 ПКУ: авансовий внесок, передбачений п.п. 57.11.2 ПКУ, не справляється.

До речі, нагадаємо, що при цьому підприємство як податковий агент має утримати ПДФО за ставкою 9 % (див. статтю «ПДФЛ з дивідендів у 2017 році: як перерахувати під ставку 9 %» // «БТ», 2017, № 29-20; підкатегорія 103.25 ЗІР ДФСУ) і ВЗ за ставкою 1,5 %, а також відобразити таку виплату у формі № 1ДФ.

Що стосується подання в такій ситуації звітності з податку на прибуток (уже за формою, затвердженою в редакції наказу Мінфіну від 28.04.17 р. № 467 — див. статтю «Прибуткова» декларація за півріччя: подаємо за новою формою» // «БТ», 2017, № 29), то у згаданих рядках 20 — 22 самої декларації виднітимуться прочерки, у додатку АВ суму виплачених фізичним особам дивідендів (нараховану) ви зможете відобразити в рядках 1 і 1.1 (див. Тему тижня «Прибуткова» декларація — 2016 (частина 2)» // «БТ», 2017, № 7).

Ну і навіщо така фільчина грамота податківцям, якщо вона даремна для цілей адміністрування того ж авансового внеску з податку на прибуток підприємств? А про факт і суми виплат дивідендів фізичній особі вони і так дізнаються з іншої вашої звітності — згаданої форми № 1ДФ.

Це — за логікою і здоровим глуздом… А якщо зайнятися формалістикою, то підстави для неподання декларації у вашій ситуації залишається пошукати хіба що в п. 49.2 ПКУ. Але! Оскільки згідно з п. 46.1 ПКУ додаток до декларації — це невід’ємна частина останньої, а в додатку АВ таки є «показники, що підлягають декларуванню» (у згаданих рядках 1 і 1.1), то чіплятися фіскали, напевно, можуть… Адже, на жаль, вони ніде прямо не говорять, що при виплаті дивідендів юрособами на ЄП на користь саме фізичних осіб декларацію подавати не потрібно.

На випадок, якщо податківці таки причепляться, аргумент у вас залізний: обов’язку подавати декларацію з податку на прибуток для платників ЄП у ПКУ не передбачено!

дивіденди додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті