(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2017/№ 31

Відшкодування за пошкоджене майно: чи включається в базу обкладення ПДВ?

http://tinyurl.com/y449kjwp
Лист ДФСУ від 07.07.17 р. № 1051/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, податківці висловилися з приводу ПДВ-обкладення коштів, що надійшли платникові ПДВ на поточний рахунок як відшкодування збитку за пошкоджене або знищене майно.

Проаналізувавши норми ПКУ, контролери дійшли невтішного висновку: кошти, що надійшли платникові ПДВ на його поточний рахунок як відшкодування збитку за пошкоджене або знищене майно (без урахування штрафних санкцій і пені), розцінюються як компенсація вартості такого майна і відповідно включаються в базу обкладення ПДВ.

Зверніть увагу, що це вже не вперше, коли фіскали просувають аналогічну позицію (див. лист ДФСУ від 30.12.16 р. № 28710/6/99-99-15-03-02-15; консультацію в категорії 101.07 ЗІР ДФСУ).

У своїх міркуваннях вони спираються на п. 188.1 ПКУ. Згідно з цією нормою:

• база обкладення ПДВ визначається виходячи з договірної вартості товарів/послуг з урахуванням загальнодержавних податків і зборів;

• при цьому в договірну вартість включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платникові податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

Звичайно, із цим не посперечаєшся. Адже п. 188.1 ПКУ дозволяє не включати в договірну вартість товарів/послуг тільки неустойки (штрафи та/або пеню), 3 % річних від простроченої суми, втрати від інфляції за весь період прострочення грошового зобов’язання, які покупець платить постачальникові в разі затримки плати за товари/послуги. А про відшкодування збитків — ні слова.

Але! Не забувайте, що об’єктом обкладення ПДВ може бути або операція постачання товарів, або операція постачання послуг. А відшкодування збитків ні до тих, ні до інших віднести не можна. Але, очевидно, щоб переконати в цьому податківців, доведеться звертатися до суду.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
пошкоджене майно, знищене майно, відшкодування шкоди, база оподаткування ПДВ, платник ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті