(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2017/№ 31

Нежитлове приміщення у багатоповерхівці: земподаток сплачує ОСББ, а власник — компенсує витрати

Лист ДФСУ від 21.06.17 р. № 759/ІПК/04-36-12-23-19

Власники нежитлових приміщень, розміщених у багатоквартирному житловому будинку, зобов’язані сплачувати земельний податок. Цього вимагає п. 287.8 ПКУ.

Про те, що ця норма не справедлива і порушує загальні правила сплати земельного податку, говорять дуже давно. Річ у тім, що:

1) п. 287.8 ПКУ змушує платити земподаток осіб, які взагалі не є платниками цього податку. За загальним правилом платниками земподатку є власники землі та землекористувачі. Власники нежитлових приміщень у багатоповерхівці такого права на набувають;

2) з однієї і тієї ж земельної ділянки земподаток сплачується двічі: (1) власником нежитлових приміщень та (2) управителем багатоповерхівки чи ОСББ, які є власниками чи постійними землекористувачами такої землі (ст. 42 ЗКУ).

Водночас вимога про сплату земподатку власниками нежитлової нерухомості прямо прописана у ПКУ. Тому податківці і чути не хотіли жодних заперечень і одностайно заявляли: платити потрібно (див. листи ДПСУ від 12.11.12 р. № 2470/0/141-12/О/17-3214 та Міндоходів від 17.10.13 р. № 13491/6/99-99-15-03-01-16).

І от несподівано сталося диво! Нарешті податківці прозріли! У листі, що коментується, вони погодились, що оскільки власник нежитлового приміщення у багатоповерхівці не є користувачем землі чи її власником, то він земподаток не сплачує. За нього це робить управляюча організація чи ОСББ. При цьому власники нежитлових приміщень мають компенсувати організації, яка сплачує земподаток, такі витрати. І робити це їм потрібно на підставі укладених цивільно-правових угод.

Висновок гарний. І ми його підтримуємо. Водночас зроблений він у вигляді індивідуальної консультації. Тому щоб ним скористатись, варто отримати подібну консультацію.

нежитлове приміщення, багатоквартирний житловий будинок, ОСББ, земельний податок, компенсація витрат додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті