Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Календар тижня

Бухгалтерський тиждень Червень, 2017/№ 23
Друк

7 ЧЕРВНЯ (СЕРЕДА)

Закінчується строк подання:

  • звіту з праці (ф. № 1-ПВ, місячна) за травень 2017 року.

9 ЧЕРВНЯ (П’ЯТНИЦЯ)

Закінчується строк подання:

  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (ф. № 1-ОА) за травень 2017 року;
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (ф. № 1-ОТ) за травень 2017 року;
  • звітів за формами № 1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту», № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв», № 3-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів» за травень 2017 року виробниками спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів відповідно.

15 ЧЕРВНЯ (ЧЕТВЕР)

Закінчується строк подання:

  • звіту про використання Книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (ЗВР-1) і Довідки про використані розрахункові книжки за травень 2017 року;
  • заяви про перехід з III кварталу 2017 року на сплату єдиного податку (ЄП) діючими юрособами та підприємцями. До заяви потрібно додати Розрахунок доходу за попередній календарний рік за встановленою формою. Якщо мова йде про суб’єкта, який бажає перейти до групи 3 ЄП на ставку з ПДВ (3 %), то в цей самий строк потрібно подати заяву на ПДВ-реєстрацію;
  • заяви про добровільну зміну групи платників ЄП (у тому числі про перехід зі ставки ЄП без ПДВ на ставку ЄП з ПДВ і навпаки). Якщо мова йде про перехід на ставку ЄП з ПДВ, то в цей самий строк подається заява на ПДВ-реєстрацію.

Календарні нотатки

У платників ЄП групи 3 часто виникають запитання при переході із ставки 3 % (з ПДВ) на ставку 5 % (без ПДВ).

Заяву про добровільну зміну ставки подають не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого ви бажаєте застосувати нову ставку. При цьому слід зняти із себе ПДВ-ярмо. Податківці радять подати Заяву на ПДВ-анулювання (за формою № 3-ПДВ) разом із Заявою на зміну ставки (підкатегорія 101.01.02 ЗІР ДФСУ). Анулювання ПДВ-реєстрації в такому випадку відбудеться, навіть якщо за останні 12 місяців обсяг оподатковуваних операцій перевищує реєстраційну межу, встановлену в п. 181.1 ПКУ (1 млн грн.).

Після подання таких заяв платник ЄП має розквитатись з ПДВшним минулим. Для цього потрібно провести умовне постачання активів, які фактично залишилися не використаними в оподатковуваній діяльності, за умови, що суми «вхідного» ПДВ за ними були включені до складу податкового кредиту ( п. 184.7 ПКУ). Тобто нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ.

Базою оподаткування буде звичайна ціна таких активів. Зазвичай, це буде їх балансова вартість. Провести таке нарахування потрібно не пізніше дати анулювання ПДВ-реєстрації. Після цієї дати платник втрачає право на податковий кредит і виписку податкових накладних, про що прямо зазначено в п. 184.5 ПКУ.

Тобто якщо з ІІІ кварталу 2017 року ви переходите на безПДВшну ставку ЄП, то вам потрібно не пізніше 30.06.17 р. скласти зведену податкову накладну (ПН) на умовне постачання. Таку ПН ви маєте зареєструвати не пізніше останнього дня перебування у статусі платника ПДВ, тобто не пізніше 30.06.17 р. (категорія 101.16 ЗІР ДФСУ).

У верхній лівій частині такої ПН робите позначку «X» про те, що вона не видається покупцю, і зазначаєте тип причини — «10», у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображаєте умовний ІПН «600000000000», а в інших рядках, відведених для заповнення, — власні дані.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі