(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 22
  • № 21
  • № 19-20
  • № 18
  • № 17
  • № 16
  • № 15
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
20/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Червень , 2017/№ 23

Продаєте складні товари безготівково — РРО застосовуєте у всіх роздрібних точках

Чи повинна застосовувати на господарській одиниці РРО фізособа-підприємець на єдиному податку, яка здійснює реалізацію супутніх товарів за готівку, а технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, у безготівковій формі шляхом унесення готівки через установи банку?

За загальним правилом реєстратори розрахункових операцій (далі — РРО) не застосовуються, зокрема, платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. ( п. 296.10 ПКУ). У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

При цьому застосування РРО розпочинається з 1 числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Ці загальні правила не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Нагадаємо, що термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту», для цілей Закону про РРО вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 р. № 1023-XII ( ст. 2 Закону про РРО).

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, у цілях застосування РРО затверджений постановою Кабміну від 16.03.17 р. № 231 // «БТ», 2017, № 16, с. 20.

При цьому слід ураховувати, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формах (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій ( ст. 3 Закону про РРО).

Можна не застосовувати РРО та розрахункові книжки, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо) ( п. 12 ст. 9 Закону про РРО).

Тобто в разі проведення розрахунків між суб’єктами господарювання в безготівковій формі, а саме при переказі коштів з розрахункового рахунка суб’єкта господарювання, який отримує товари, роботи (послуги), на розрахунковий рахунок постачальника товару, робіт (послуг) згідно з рахунком-фактурою, договором тощо, реєстратори розрахункових операцій не застосовується.

Ураховуючи вищенаведене, податківці роблять висновок, що у випадку коли фізична особа — підприємець є платником єдиного податку та здійснює продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, то такий підприємець застосовує РРО під час продажу всіх наявних на господарському об’єкті товарів, а не лише технічно складних товарів.

Також слід зазначити, якщо фізична особа — підприємець — платник єдиного податку — здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту лише в одній із господарських одиниць, то така особа зобов’язана проводити розрахункові операції за однаковим порядком на усіх своїх господарських одиницях, зокрема, застосовувати РРО незалежно від асортименту товарів на інших господарських одиницях, оскільки законодавством передбачені вимоги до платника податків — суб’єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 109.02

технічно складні побутові товари, розрахунки готівкою, безготівкові розрахунки, РРО, фізособа-підприємець, єдиноподатник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті