(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
  • № 21
  • № 19-20
  • № 18
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/17
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Червень , 2017/№ 26

Уточнюємо податок на прибуток на «прощений» нерухомий податок без штрафів

Лист ДФСУ від 18.05.17 р. № 244/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Нагадаємо. З 01.01.17 р. звільнено від сплати податку на нерухомість об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що розташовані на окупованій території та в зоні АТО ( п. 38.6 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Таке звільнення наш законодавець запровадив заднім числом — з 14.04.14 р. Тому юрособам доведеться коригувати суми податку на прибуток за 2014 — 2016 роки. Пов’язано це з тим, що до 2017 року згідно з п. 137.6 ПКУ податок на прибуток зменшувався на суму нарахованого за звітний період податку за нежитлову нерухомість.

Отже, звільнення від податку на нерухомість у зоні АТО привело до збільшення податку на прибуток, який потрібно доплатити за 2014 — 2016 роки. Про те, як це можна зробити, читайте у «БТ», 2017, № 12, с. 14.

Податківці вже погоджувались із тим, що при такому уточненні штрафні санкції та пеню сплачувати не потрібно (лист ДФСУ від 09.03.17 р. № 4678/6/99-99-15-02-02-15 // «БТ», 2017, № 14, с. 6).

У листі, що коментується, контролери підтвердили свою позицію. Вони наполягають, що ті юрособи, які зменшили податок на прибуток на суму «звільненого» податку на нерухомість, просто мають виправити цю помилку шляхом подання уточнених декларацій за періоди 2014 — 2016 років (виправлення слід показати у ряд. 27). Оскільки таке уточнення проходить з не залежних від платника причин (у зв’язку із змінами в ПКУ), то самоштраф і пеня при виправленні таких помилок не нараховуються.

Водночас вони попереджають: якщо таку помилку виявлять контролери, то штрафних санкцій за п. 123.1 ПКУ не уникнути.

Лист, що коментується, є індивідуальною податковою консультацією, яка за новими правилами пройшла перевірку «на якість» у ДФСУ. Тому такого ж підходу мають дотримуватись і місцеві податківці. Однак якщо ви сумніваєтесь — отримайте таку ж консультацію на свою адресу.

податок на прибуток, зона АТО, податок на нерухомість додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті