Теми статей
Обрати теми

При реєстрації не можна обрати ставку ЄП 3 %

Чи може новостворена юрособа обрати ставку єдиного податку (ЄП), встановлену для групи 3, яка передбачає сплату ПДВ?

Ставку ЄП для групи 3 в розмірі 3 % можуть обрати ( п.п. 4 п. 293.8 ПКУ):

• суб’єкти господарювання, які вже зареєстровані як платники ПДВ, у разі переходу їх на сплату ЄП;

• платники ЄП групи 3, які вибрали ставку ЄП у розмірі 5 %, у разі добровільної зміни ставки ЄП;

• суб’єкти господарювання, які не зареєстровані як платники ПДВ, у разі їх переходу на ЄП або зміни групи платників ЄП шляхом реєстрації платниками ПДВ.

Особа, яка відповідно до п. 181.1 ПКУ не є платником ПДВ у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або менше встановленої межі, може добровільно зареєструватися як платник ПДВ ( п. 182.1 ПКУ).

Реєстраційну заяву про добровільну ПДВ-реєстрацію можна подати держреєстраторові як додаток до заяви про держреєстрацію юрособи ( абзац третій п. 183.7 ПКУ).

Водночас новостворені суб’єкти господарювання, які впродовж 10 днів з дня держреєстрації подали заяву про вибір ЄП і ставки ЄП групи 3 без сплати ПДВ, вважаються платниками ЄП з дня їх держреєстрації ( п.п. 298.1.2 ПКУ).

У разі зміни ставки ЄП реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку кварталу, у якому застосовуватиметься ставка ЄП зі сплати ПДВ ( п. 183.4 ПКУ).

Висновок: новостворена юрособа може обрати ставку ЄП 3 % тільки після реєстрації платником ПДВ. Така особа спочатку повинна зареєструватися як платник ЄП групи 3 за ставкою 5 % і не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного кварталу подати заяву про перехід на сплату ЄП за ставкою 3 %, а також заяву на ПДВ-реєстрацію.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, підкатегорія 108.01.03

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі