Сумісники і трудова книжка

В обраному У обране
Друк
Соломіна Марія, експерт з питань оплати праці
Бухгалтерський тиждень Травень, 2017/№ 18
Сумісник хоче, щоб у його трудовій книжці був запис про роботу за сумісництвом? Без проблем! Зараз розповімо, як це зробити.

Якщо ваш працівник є зовнішнім сумісником, запис про період роботи на умовах сумісництва в його трудову книжку ви не вносите. Чому? В силу прямої норми з п. 1.1 Інструкції № 58*.

* Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

Якщо працівник захоче, запис про його роботу за сумісництвом повинен буде внести в його книжку окремим рядком основний роботодавець. Для цього вам необхідно буде видати працівникові довідку про роботу за сумісництвом (форма довільна).

Можна видати виписки з відповідних наказів про прийом на роботу за сумісництвом (звільнення).

У довідці вкажіть найменування підприємства; дати прийому/звільнення; реквізити наказів про прийом на роботу за сумісництвом і про звільнення з роботи; найменування роботи (професії, посади), на якій працював сумісник.

Логічно, щоб таку довідку (виписки з наказів) неосновний роботодавець видав працівникові в момент звільнення з роботи за сумісництвом. Тоді записи про прийом і звільнення основний роботодавець внесе в трудову книжку одним рядком, як того вимагає Інструкція № 58 (ср. 025069200). Наведемо зразок такої довідки (рис. 1) і запису в трудовій книжці про роботу за сумісництвом (рис. 2).

А якщо працівник — внутрішній сумісник? Тоді записи в трудову книжку вносимо на підставі внутрішніх документів (рис. 3).

Рис. 1. Зразок довідки про трудові відносини

Рис. 2. Порядок заповнення трудової книжки при зовнішньому сумісництві

Рис. 3. Порядок заповнення трудової книжки при внутрішньому сумісництві

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити