Документи у водія: коли і які може перевірити Нацполіція

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій, Гуль Тетяна
Бухгалтерський тиждень Травень, 2017/№ 21
Лист Нацполіції України від 23.02.17 р. № 1031/20/10/04-2017

У листі, що коментується, Нацполіція повідомила, що вичерпний перелік підстав для зупинки транспортних засобів її працівниками визначений ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.15 р. № 580-VIII. Серед них ви не відшукаєте такої підстави, як зупинка з метою перевірки у водія документів на право керування та користування транспортним засобом.

Водночас поліцейські мають право це зробити, зокрема, якщо водій порушить Правила дорожнього руху* або є очевидні ознаки технічної несправності транспортного засобу. При цьому поліцейські мають право перевірити документи, що підтверджують правомірність експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі (ст. 16 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.93 р. № 3353-XII та п. 2.1 Правил дорожнього руху):

* Правила дорожнього руху України, затверджені постановою КМУ від 10.10.01 р. № 1306.

• посвідчення водія, відповідної категорії;

• реєстраційний документ на транспортний засіб;

• поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Крім того, у водія:

• автобуса — має бути квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень) інші документи, передбачені законодавством (ст. 39 Закону про автотранспорт**);

** Закон України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.01 р. № 2344-III.

• вантажного автомобіля − товарно-транспортна накладна або інший, визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством (ст. 48 Закону про автотранспорт).

Виходить, що зупинити автомобіль лише для перевірки документів на вантаж працівники поліції не мають права. Але радимо, щоб такі документи у вашого водія завжди були з собою.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити