У якому форматі вказувати код послуги в податковій накладній

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Травень, 2017/№ 21
Який порядок заповнення гр. 3.3 «Код послуги згідно з ДКПП» податкової накладної (ПН)?

З 01.01.17 р. при складанні ПН платники ПДВ зобов’язані вказувати код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг — код послуги згідно з Державним класифікатором продукції і послуг (ДКПП) ( п.п. «і» п. 201.1 ПКУ).

Код послуги згідно з ДКПП вноситься в гр. 3.3 ПН ( п.п. 2 п. 16 Порядку № 1307*).

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

Важливо пам’ятати: гр. 3.3 ПН заповнюється на всіх етапах постачання послуг. При цьому платники ПДВ мають право вказувати код послуги не повністю, але не менше 4 перших цифр такого коду. Причому при визначенні коду послуги потрібно користуватися ДК 016:2010.

Звертаємо увагу: код послуги в ДКПП складається з 3 блоків, перший з яких є блоком ідентифікації, що побудований за ієрархічною системою кодування із застосуванням буквено-цифрового коду.

Розподіл секцій на розділи, групи, класи, категорії, підкатегорії, позиції, типи і підтипи позначений цифровими кодами.

Загальна структура цифрових кодів для утворення класифікаційних угрупувань у ДКПП відповідає такій схемі:

ХХ — розділ;

ХХ.Х — група;

ХХ.ХХ — клас;

ХХ.ХХ.Х — категорія;

ХХ.ХХ.ХХ — підкатегорія;

ХХ.ХХ.ХХ-ХХ — позиція;

ХХ.ХХ.ХХ-ХХ.Х — тип;

ХХ.ХХ.ХХ-ХХ.ХХ — підтип.

Тому з метою заповнення коду послуги (наприклад, послуги, пов’язаної з лісівництвом) у гр. 3.3 ПН потрібно внести відповідний код послуги у форматі не менше 4 знаків — «02.40».

Якщо платник ПДВ вказує код послуги повністю, то гр. 3.3 ПН повинна містити відповідне позначення у форматі «02.40.10-00.00».

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.16

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити