(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 21
  • № 19-20
  • № 18
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
19/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2017/№ 22

Платив ЄСВ протягом року — включай до витрат

У який звітний період фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування включає до витрат сплачену протягом року суму ЄСВ?

Фізична особа — підприємець, яка веде свою діяльність без використання праці найманих робітників, формує і подає Звіт про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) сама за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом ( п. 2 розд. III Порядку № 435*).

* Порядок формування і подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435.

Звітним періодом є календарний рік.

Сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний рік на підставі даних річної податкової декларації, фізичні особи — підприємці зобов’язані також до 10 лютого наступного року ( абз. третій частина восьма ст. 9 Закону про ЄСВ).

Такі суми ЄСВ фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити (у розмірах і порядку, установлених законом) до складу витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ( п. 177.4.3 ПКУ).

Висновок: оскільки фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати ЄСВ за звітний рік (до 10 лютого наступного року) уже після подання Звіту про суми нарахованого ЄСВ, то суму такого сплаченого ЄСВ за звітний рік вони можуть віднести лише до складу витрат наступного року.

Проте якщо фізична особа — підприємець платила ЄСВ протягом звітного року, то вона має право включити сплачену суму до складу витрат звітного року.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 104.05

підприємець-загальносистемник, ЄСВ, включення до витрат додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті