(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 43-44
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 45

Нерезидент простив борг за надані послуги — ПДВ не коригуємо

Чи підлягають коригуванню податкові зобов’язання (ПЗ) та податковий кредит (ПК), визначені за операцією з отримання послуг від нерезидента на митній території України, якщо розрахунки з постачальником-нерезидентом не проведено та прийнято рішення щодо прощення боргу?

Отримувач послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ (п. 208.2 ПКУ).

При цьому отримувач має скласти податкову накладну (ПН), яка є підставою для віднесення сум ПДВ до ПК і підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

Для таких послуг базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість послуг із урахуванням податків та зборів, за винятком ПДВ, що включаються до ціни постачання відповідно до законодавства (п. 190.2 ПКУ). Визначена вартість перераховується в національну валюту за обмінним курсом Нацбанку на дату виникнення ПЗ. У разі отримання послуг від нерезидентів без їх оплати база оподаткування визначається виходячи зі звичайних цін на такі послуги без урахування податку.

Датою виникнення ПЗ є дата списання коштів із банківського рахунку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше (п. 187.8 ПКУ).

При цьому датою виникнення права на ПК за такою операцією є дата складення ПН за такими операціями за умови її реєстрації в ЄРПН (п. 198.2 ПКУ).

Таким чином, ПЗ, нараховані платником податку при отриманні послуг від нерезидента та включені до податкової декларації з ПДВ за відповідний звітний період, а також ПК, сформований на підставі зареєстрованої ПН, не підлягають коригуванню при ухваленні рішення щодо прощення боргу за такі отримані послуги.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.15

надання послуг, прощення боргу, коригування податкових зобов’язань, податковий кредит, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті