(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 48
  • № 47
  • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 46

Порядок обліку платників ЄСВ: є зміни

http://tinyurl.com/y3nqdzak
Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску <…>» від 25.09.17 р. № 803

Мінфін підкоригував Порядок обліку платників ЄСВ від 24.11.14 р. № 1162 (далі — Порядок). Зокрема, Порядок доповнений новим розділом VI «Організація обліку платників єдиного внеску в контролюючих органах», в якому функції обліку платників ЄСВ розподілені між головними управліннями ДФС і ДПІ.

У цьому ж розділі прописано, що у випадку якщо контролери виявлять, що юрособа, відокремлений підрозділ юрособи або ФОП здійснює діяльність, але не перебуває на обліку або знятий з обліку як платник ЄСВ, відповідні відомості з метою взяття на облік такої особи запитуватимуться у держреєстратора. А ось незалежних професіоналів у подібній ситуації попросять подати заяву за ф. № 1-ЄСВ.

Особи, на яких не поширюється дія Закону № 755*, у разі зміни форми власності більше не зобов’язані подавати заяву за ф. № 1- ЄСВ з позначкою «Зміни» (п. 4 розд. III Порядку).

* Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.03 р. № 755-IV.

З п. 8 розд. IV Порядку виключені норми, які дозволяли керівникові контролюючого органу прийняти рішення про непроведення перевірки ФОП у разі припинення підприємницької діяльності.

Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за ф. № 11-ЄСВ (додаток 3 до Порядку) доповнені табличкою для відображення інформації про розстрочені (відстрочені) суми заборгованості з ЄСВ.

Також у формах № 2-ЄСВ, 11-ЄСВ, 9-ЄСВ і 10-ЄСВ (додатки 2, 3, 6 і 7 до Порядку) зазначено, що підписувати їх може не лише керівник або заступник керівника, а й уповноважена особа контролюючого органу.

Наказ набуде чинності з дня офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опублікований).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
платники ЄСВ, порядок обліку додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті