(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 45
  • № 43-44
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 46

Рентна плата за воду: хто може застосувати понижуючий коефіцієнт

Лист ГУ ДФС у Рівненській обл. від 24.10.17 р. № 2359/ІПК/10/17-00-12-03-10

У листі, що коментується, податківці роз’яснили тонкощі нараховування рентної плати підприємством, яке постачає воду.

Коефіцієнт 0,3. Податківці нагадали, що платник, який постачає воду, має право при розрахунку рентної плати застосовувати понижуючий коефіцієнт 0,3, якщо є житлово-комунальним підприємством (п. 255.7 ПКУ). До когорти таких підприємств віднесено суб’єктів, які безпосередньо виробляють, створюють та/або надають житлово-комунальні послуги (п.п. 14.1.59 ПКУ).

Крім того, щоб надавати послуги з централізованого водопостачання, вони повинні отримати ліцензію на здійснення такої діяльності (п. 28 ч. 1 ст. 7 Закону України від 02.03.15 р. № 222-VIII).

Тому податківці переконані, що підприємство, яке постачає воду у населеному пункті, може розраховувати рентну плату із застосуванням коефіцієнта 0,3, якщо має ліцензію на централізоване водопостачання. Якщо ліцензії немає — застосовує повноважні ставки.

Зменшення об’єкта оподаткування. При передачі води іншим суб’єктам (вторинним водокористувачам) на підставі договору на постачання води постачальник (первинний водокористувач) звільняється від сплати рентної плати за воду. За неї податок сплачує отримувач води — вторинний водокористувач (п.п. 255.11.2 ПКУ).

Враховуючи це, підприємство може зменшити об’єкт оподаткування на обсяги води, рентну плату за які внесено вторинними водокористувачами (на обсяги води, яку отримали вторинні водокористувачі).

Крім того, контролери нагадали, що з початку 2018 року платниками рентної плати будуть лише первинні водокористувачі. Отже, вони вже не зможуть зменшувати об’єкт оподаткування на обсяг води, переданої вторинним користувачам.

рентна плата за воду, понижуючий коефіцієнт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті