(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 48
  • № 46
  • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 47

Безкоштовне постачання рекламних товарів: ДФСУ відмовляється від подвійного обкладення ПДВ

http://tinyurl.com/y33j2oge
Лист ДФСУ від 03.11.17 р. № 2510/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

У листі, що коментується, контролери відповіли на чергове питання про ПДВ-обкладення операцій з безкоштовної роздачі рекламної продукції.

Податківці переконані: безоплатна передача товарів, призначених для рекламних цілей (рекламні буклети, листівки, брошури, плакати), — це звичайне постачання (тільки на безкоштовній основі). Причому незалежно від статусу покупця (платник або неплатник ПДВ, юрособа або фізособа) і подальшого напряму використання покупцем отриманого товару (у господарській або негосподарській діяльності).

Тому такі операції слід обкладати ПДВ у загальному порядку, звичайно ж, з огляданням на п. 188.1 ПКУ. У принципі, вони говорили про це і раніше (наприклад, у листі ДФСУ від 27.11.15 р. № 26071/10/28-10-06-11 та від 19.04.16 р. № 8819/6/99-99-19-03-02-15 // «БТ», 2016, № 21).

Водночас нарахування ПДВ-зобов’язань можна взагалі уникнути. Так, якщо вартість безоплатно переданих товарів рекламного призначення згідно з бухобліковими правилами включається до складу вартості інших самостійно виготовлених товарів/послуг (наприклад, рекламних послуг). Такі товари вважаються використаними в оподатковуваних операціях, а тому їх передача не розглядається як окрема операція з постачання (у тому числі з безоплатної поставки) товарів. А отже, не обкладається ПДВ.

Але! Якщо вартість безоплатно переданих товарів рекламного призначення НЕ включається до складу вартості продукції/послуг, то така передача товарів обкладається ПДВ у загальному порядку виходячи з мінбази, визначеної п. 188.1 ПКУ.

Зверніть увагу: «компенсуючі» ПДВ-зобов’язання згідно з п. 198.5 ПКУ (використання в негоспдіяльності) при рекламних роздачах нараховувати не потрібно, і з цим погоджуються податківці в листі, що коментується.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
рекламна продукція, безкоштовна роздача, безкоштовне постачання, оподаткування ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті