(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 46
  • № 45
  • № 43-44
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/25
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2017/№ 47

Розміщуємо рекламні матеріали нерезидента у ЗМІ: чи буде ПДВ

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 06.11.17 р. № 2522/ІПК/26-15-12-01-18

У листі, що коментується, податківці розповіли про нюанси ПДВ-обкладення операцій за розміщенням матеріалів нерезидента в друкарському ЗМІ, а також щодо організації і проведення рекламних заходів для нерезидента.

Висновок контролерів простий — усе залежатиме від того, як платник ПДВ класифікує послуги (ст. 36 ПКУ), що надаються.

Адже об’єктом обкладення ПДВ є операції з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України (п.п. «а» і п.п. «б» п. 185.1 ПКУ).

А місце постачання послуг визначається залежно від (пп. 186.2 — 186.4 ПКУ):

• виду послуг, що надаються;

• місця фактичного надання відповідних послуг.

Тому:

• якщо послуги з розміщення матеріалів нерезидента в друкарському ЗМІ і послуги з організації та проведення заходів для нерезидента підпадають під визначення рекламних послуг, то місцем їх постачання буде місце реєстрації їх одержувача (п.п. «б» п. 186.3 ПКУ). Тобто нерезидента. У цьому випадку перелічені вище операції під ПДВ-обкладення не потрапляють;

• якщо вказані вище послуги не підпадають під визначення рекламних, то для цілей обкладення ПДВ місцем їх постачання буде місце реєстрації їх постачальника (п. 186.4 ПКУ). Тобто платника ПДВ. У такому разі ці послуги обкладатимуться ПДВ в загальному порядку (за ставкою ПДВ 20 %).

А ось щоб визначити, чи є послуги, що надаються нерезиденту, рекламними, фіскали радять звернутися до ст. 1 розд. I Закону про рекламу*. Згідно з цією нормою реклама — інформація про особу або товар, розповсюджена у будь-якій формі і будь-яким способом та призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами і їх інтерес щодо таких особи або товару.

* Закон України «Про рекламу» від 03.07.96 р. № 270/96-ВР.

рекламні матеріали, розміщення у ЗМІ, нерезидент, оподаткування ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті